Zamknij
REKLAMA

Dwieście lat pani Lucyno!

15:36, 26.11.2019 | JM
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkanka Domu nad Stawami Lucyna Kosmala świętowała setne urodziny.

Pani Lucyna Kosmala urodziła się 23 listopada 1919 roku w Ruchnie. Jest wdową, mąż Franciszek zmarł w 1980 roku. Miała jednego syna. Ma dwoje wnucząt Renatę i Krzysztofa (wnuczek Grzegorz nie żyje), dwie prawnuczki: Paulinę i Marlenę. Mieszkała do chwili przyjścia do DPS w Żaboklikach-Kolonii. Zajmowała się ogrodnictwem, rolnictwem, pracowała też w ówczesnej Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej (obecnie UPH).

W DPS zamieszkuje od 2010 roku, początkowo w okresie zimowym a teraz na stałe. Jako ciekawostkę należy potraktować fakt, że pani Lucyna do tego roku miała wpisaną datę urodzenia 3 listopada, dopiero kilka miesięcy temu z Urzędu Stanu Cywilnego dostała wiadomość, że data jej urodzin to 23 listopada. W efekcie pani Lucyna dostała nowy numer PESEL i trzeba było wyrobić nowy dowód. Po 99 latach odmłodniała o 20 dni.

Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i życzliwą. Na urodziny Pani Lucyny do Domu Nad Stawami przybyło wielu znakomitych gości. Życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego przekazała Anna Kaszuba, urodzinowy bukiet wręczył jubilatce prezydent Andrzej Sitnik, dyrektor siedleckiego oddziału ZUS Marek Paczuski wraz z życzeniami przekazał jubilatce decyzję o specjalnym świadczeniu przysługującym tylko stulatkom. Kwiaty i najlepsze życzenia przekazali jubilatce członkowie rodziny, przyjaciele i sąsiedzi.

(JM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA