Zamknij
REKLAMA

"Serce na dłoni" – pomoc dla najbardziej potrzebujących

22:41, 22.10.2019 | A.K
Skomentuj
REKLAMA

W Węgrowie ruszył projekt „Serce na dłoni”. W realizowanych przez Fundację Prima Security zajęciach biorą udział osoby z zaburzeniami psychicznymi. Warsztaty i spotkania ze specjalistami uczą jak radzić sobie z trudnościami.

 „Serce na dłoni” ma na celu aktywizację społeczną, psychiczną oraz fizyczną osób z zaburzeniami psychicznymi, ze szczególnym uwzględnieniem nabywania i rozwijania kompetencji społecznych. Projekt zapewnienia kompleksową ofertę usług, ułatwia integrację zarówno osób z zaburzeniami, jak i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym, a także udziela wsparcia i zapobiega wykluczeniu społecznemu.

– Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko z trudnościami wszystko się zmienia. Nagle okazuje się, że to co do tej pory działało, było oczywiste w ogóle się nie sprawdza, że rodzice często zapominają o sobie i gubią się w tej gęstwinie problemów i braku zrozumienia ze strony znajomych, sąsiadów, a czasem nawet najbliższej rodziny – mówi dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Centrum Wspierania Rozwoju” w Węgrowie. – Rodzeństwo osób z zaburzeniami psychicznymi też nie ma łatwo, często musi szybciej dorosnąć, ciąży na nich większa odpowiedzialność. Inny sposób myślenia budzi strach, niechęć, pogardę. (...) „Serce na Dłoni” to projekt, który został zaplanowany dla 40 osób. Zgłosiło się więcej, a nie mogliśmy przecież odmówić im wsparcia. Dlatego w projekcie bierze udział 52 dzieci z różnymi trudnościami: z autyzmem, Zespołem Aspergera, specyficznymi trudnościami w nauce, z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami zachowania. Wsparciem objęliśmy również ich rodziców i rodzeństwo, ponieważ ważne dla nas było, aby cała rodzina otrzymała pomoc – zaznacza.

(...)

Fundacja realizuje też kampanię edukacyjno-inforamcyjną. W tym kierunku prowadzony jest kanał na youtube oraz warsztaty w szkołach. Fundacja planuje wydruk broszury informacyjnej oraz rozpowszechnianie projektu wśród mieszkańców powiatu węgrowskiego i nie tylko. Projekt „Serce na Dłoni” będzie realizowany do końca grudnia 2019 roku. (...)

Więcej informacji na ten temat w aktualnym wydaniu Życia Siedleckiego

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA