Zamknij

VII Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Hufca ZHP „Podlasie”

10:46, 11.10.2017 | hm Andrzej Ryś, fot. dh Kamila Ułanowska
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 6-8 października  odbywał się I zjazd Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy. Jest to już siódma edycja szkolenia, organizowanego przez Harcerski Klub Ratowniczy „Siedlce” działający przy Hufcu ZHP „Podlasie”.

W tym roku ponad 20 kursantów z kilku Chorągwi ZHP rozpoczęło edukację pod okiem 5 Instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i blisko 15 członków Kadry Pomocniczej.

Uczestnicy poznali m.in. zasady własnego bezpieczeństwa na miejscu wypadku, następstwa działania ciepła i zimna oraz schemat Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. Wszystkie bloki składały się z wykładów, pokazów i ćwiczeń tak, by każdy uczestnik mógł wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę.

Od zdobycia odznaki Ratownika ZHP kursantów dzieli jeszcze jeden weekend kursowy który odbędzie się w terminie 20-22 pażdziernika oraz pozytywnie zaliczony egzamin.

Należy podkreślić, iż w trakcie dotychczasowych edycji kursu, brązową odznakę Ratownika ZHP oraz tytuł ratownika zdobyło ponad stu wędrowników oraz instruktorów z terenu całej Polski.

(hm Andrzej Ryś, fot. dh Kamila Ułanowska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone