Zamknij

Bezpłatne warsztaty z programowania w Siedlcach

21:20, 21.09.2022 Materiał promocyjny Aktualizacja: 21:23, 21.09.2022
Skomentuj

Bezpłatne warsztaty z programowania i tworzenia gier już w najbliższy weekend w Siedlcach! Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

Trwają zapisy na 11. Edycję ogólnopolskiej akcji bezpłatnych warsztatów z programowania i tworzenia gier „Koduj z Gigantami” pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo”. To niezwykle ważny obecnie temat, więc może warto – tu uwaga do rodziców – skorzystać z darmowych zajęć i zapisać na nie swoje dziecko. W Siedlcach warsztaty odbędą się w dniach 24-25 września 2022 roku a więc już w najbliższy weekend!

Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały, jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nie zagrożeniami. Szansą na poznanie takich zagadnień są prowadzone przez Gigantów Programowania warsztaty „Koduj z Gigantami”.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów od 7. do 18. roku życia, a ich tematyka oraz program dopasowany jest do danej grupy wiekowej. Dzięki temu uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć.

Wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych.

Przedsięwzięcie swoim patronatem wspierają Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji oraz NASK.

Zajęcia przygotowano dla trzech grup wiekowych:

  • 7-9 lat: Scratch, Minecraft Education Edition
  • 10-12 lat: Scratch, App Inventor
  • 13-18 lat: C#, Visual Studio

Ilość miejsc w grupach jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz zapisowy przez rodzica lub opiekuna, wybierając stacjonarne warsztaty w mieście Siedlce na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Zajęcia w ramach tej akcji odbywać się będą w sali szkoleniowej na I piętrze przy ul. Piłsudskiego 18 w Siedlcach.

Wszystkich chętnych uczniów do udziału w warsztatach zaprasza placówka szkoły Giganci Programowania w Siedlcach.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%