Zamknij

Oszust podał się za pracownika banku

09:36, 14.09.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Garwolińscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa, podczas którego przestępca podał się za pracownika infolinii banku.

Następnie sprawca nakłonił 44-letnią pokrzywdzoną do zainstalowania aplikacji, za pomocą której przejął kontrolę nad rachunkiem bankowym kobiety.

W minioną sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa metodą na pracownika infolinii banku. Przestępca przekazał informację, że z jej konta bankowego próbowano przelać pieniądze. Nakłonił kobietę do zainstalowania aplikacji, która miała zapobiec nieuprawnionemu dostępowi do jej konta. Niestety, stało się zupełnie odwrotnie. Aplikacka pozwoliła przestępcom przejąć całkowitą kontrolę nad danymi i w zdalny sposób zarządzać kontem pokrzywdzonej. W ten sposób oszuści dokonali kradzieży pieniędzy oraz zaciągnęli kredyt z konta kobiety.

Łącznie 44-latka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mieszkanka powiatu garwolińskiego zorientowała się, że mogła stać się ofiarą oszustwa dopiero następnego dnia.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%