Zamknij

Areszt za włamanie do leśniczówki

17:30, 27.07.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Garwolińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do leśniczówki, podczas którego zginęła broń myśliwska. 

Do przestępstwa doszło kilka dni temu. Policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do leśniczówki w Cyganówce. Na miejsce została skierowana grupa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz przewodnik z psem tropiącym. Okazało się, że sprawca ukradł broń myśliwską. Policjanci przez całą noc zajmowali się ujawnianiem i zabezpieczaniem wszystkich śladów na miejscu zdarzenia.

Policjanci z wydziału kryminalnego garwolińskiej komendy skrupulatnie zbierali i analizowali materiał dowodowy. Na podstawie informacji przekazanych przez policjantów z posterunku w Wildze, funkcjonariusze wytypowali osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem. Jak się bowiem okazało, w dniu włamania, policjanci z Wilgi po zakończonej już popołudniowej służbie przejeżdżali przez Cyganówkę wracając do domu. Ich uwagę zwrócił samochód, którego kierowca zachowywał się podejrzanie. Policjanci zapamiętali cechy charakterystyczne pojazdu i wizerunek osoby siedzącej za kierownicą, która jak się okazało - kilka godzin później włamała się do leśniczówki.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze zaczęli szczegółowo sprawdzać tę informację. W wyniku podjętych działań zatrzymali 31-letniego mężczyznę i odzyskali skradzione jednostki broni, które między innymi były zakopane na posesji zatrzymanego.

Mężczyznę został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Sąd Rejonowy w Garwolinie zdecydował, że najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mazowiecka.policja.gov.pl
mł. asp. Małgorzata Pychner

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%