Zamknij

Podpisanie umowy na budowę przydomowych oczyszczani ścieków

18:42, 14.09.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

W  Liwskim Centrum Kultury została podpisana umowa na dofinansowanie realizacji zadania pt. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Liw”.

Jest związana z ogólnopolskim programem gospodarki wodno - ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Umowę w tej sprawie podpisała Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kamila Mokrzycka, zaś w  imieniu gminy Liw wójt Bogusław Szymański oraz skarbnik Katarzyna Kosiorek. Umowa została zawarta w obecności senator RP Marii Koc, posła Macieja Górskiego, wicewojewody mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego, kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Anny Kaszuby, starosty Ewy Besztak,  dyrektor wydziału WFOŚiGW w Siedlcach Agnieszki Kiljańczyk. Całkowita wartość projektu wynosi 551 138,48 zł, zaś kwota dofinansowania w formie pożyczki to 410 138,48 zł. W ramach zadania zostanie wybudowanych 47 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Liw. Planowane przydomowe mechaniczno - biologiczne oczyszczalnie ścieków składają się z reaktora biologicznego, przepompowni ścieków surowych i oczyszczonych oraz studni chłonnej.

Realizacja zadania przyczyni się do poprawy stanu gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji umieszczonych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych.

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Zmarnowane fundusze Zmarnowane fundusze

1 0

I znow scieki w stanie surowym trafia do wod i gleby Siec kanalizacyjna jest potrzebna ,bo zrodlo presji na srodowisko wodne jest niedostatecznia sanitacja 02:21, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA