Zamknij

Pojemniki nie tylko na komputery

07:44, 08.12.2021 IR
Skomentuj
reo

Od teraz mieszkańcy będą mogli szybko, łatwo i bezpiecznie pozbyć się elektroodpadów z domów i mieszkań. Na terenie miasta stanęło sześć charakterystycznych czerwonych pojemników.

To część ogólnopolskiego projektu. Tego typu czerwone pojemniki funkcjonują już na terenie całego kraju, m.in. w: Katowicach, Płocku, Łodzi, Radomiu, Przemyślu, Otwocku czy niedalekich Siedlcach. Na terenie Mińska Mazowieckiego akcje współorganizują: urząd miasta, MB Recycling, fundacja Odzyskaj Środowisko oraz organizacja odzysku RLG. Co ważne, umowa współpracy nie obciąża budżetu miasta.

Mieszkańcy miasta będą mogli bezproblemowo pozbyć się zalegającego w ich domach i mieszkaniach zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Warto pamiętać, że elektryczne śmieci zawierają wiele niebezpiecznych substancji, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego, ale i zdrowia ludzi.

Czerwone pojemniki stanęły: na ul. Wyszyńskiego 13 (przy dawnej pizzerii „Iguana”), przy ogrodzeniu targowiska miejskiego obok ronda Ceglińskiego, przy przystanku autobusowym na skrzyżowaniu ul. Kościelnej i Czarnieckiego, przy sklepie „Lidl” na ul. Dąbrówki, przy przystanku komunikacji miejskiej na rogu ul. Klonowej i Spacerowej, a także przy parkingu przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 od strony ul. Chochołowskiej.

Można do nich wrzucać 3 rodzaje elektrośmieci. Pierwszy to sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm. Chodzi o: odkurzacze, zamiatacze do dywanów, urządzenia do szycia, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, noże elektryczne, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, komputery rowerowe, do nurkowania, biegania, wiosłowania itd., czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne, małogabarytowe wyroby medyczne, małogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli, małogabarytowe urządzenia automatycznie wydające produkty, a wreszcie mały sprzęt ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi. Grupa druga to małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, czyli telefony, telefony komórkowe, urządzenia GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste czy drukarki. Do pojemników mogą też trafić zużyte baterie i akumulatory.

Odbiór większych gabarytów po indywidualnym uzgodnieniu mieszkańca z firmą. Kontakt pod numerem 572-102-102. Więcej szczegółów na stronie internetowej projektu: https://elektrycznesmieci.pl.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%