Zamknij

W Sulejówku wzmocnili skwer

15:40, 21.01.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie skweru „Inki” przy ul. Chopina i Żelaznej powstała ścieżka, przy której znalazły się budki dla owadów i ptaków. Doszło do tego dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Środki finansowe na budowę skweru zostały pozyskane w ramach programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem jest wyłonienie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Sulejówek PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Kozienice-Miłosna. Ma ona strategiczne znaczenie dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ze względu na konieczność zapewnienia zasilania północno-wschodniej i centralnej Polski oraz wyprowadzenia mocy z Elektrowni Kozienice.

Władze Sulejówka cieszą się z nowego rozwiązania.

- Znacznie podniosło walory estetyczne istniejącego terenu i znacząco przyczyni się do szerzenia wiedzy na temat życia ptaków, owadów. Zwłaszcza młodzież i dzieci będą mogły oglądać świat przyrody z bliska. Projekt jest również odpowiedzią na potrzeby większości mieszkańców, którzy cenią sobie spokój i  spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu - piszą na swojej stronie internetowej.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%