Zamknij

W majówkę było bezpiecznie

16:05, 06.05.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Za nami długi majowy weekend. Policjanci w całym kraju, w tym mińskiej komendy i podległych komisariatów, pełniąc służbę dbali nad naszym bezpieczeństwem. Jak ten weekend wyglądał na drogach powiatu mińskiego? Oto krótkie podsumowanie. Było bezpiecznie.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu, od 30 kwietnia od godzin rannych do 5 maja do godzin wieczornych, czuwali policjanci ruchu drogowego oraz patrole prewencyjne kierowane w miejsca gdzie zaplanowano różnego rodzaju imprezy kulturalno – rozrywkowe.

Majowy weekend minął bardzo bezpiecznie. Przez ostatnie 5 dni czyli w czasie trwania drogowych działań nie doszło do żadnego wypadku, tym samym nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Odnotowaliśmy 18 kolizji drogowych. Tylu samo kierujących nie zastosowało się do naszego apelu o trzeźwość za kierownicą i jadąc samochodem, motorowerem lub rowerem stworzyło zagrożenie dla innych użytkowników drogi a przede wszystkim dla siebie. W każdym przypadku policjanci podejmowali odpowiednie działania od mandatu karnego po przeprowadzenie postępowania karnego.

16 kierujących straciło swoje prawo jazdy, w tym 9 na trzy miesiące a to na skutek przekroczenia prędkości za tzw. 50+. Policjanci zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

2 maja w Halinowie policjanci zabezpieczali imprezę kulturalno-rozrywkową „Dni Halinowa”. W pikniku brało udział kilkaset osób. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z komisariatu oraz mińskiej komendy. Impreza przebiegła spokojnie, nie odnotowaliśmy poważnych zakłóceń ładu i porządku publicznego.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone