Zamknij

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach

08:07, 25.04.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W czasie tegorocznych świąt policjanci mińskiej komendy w tym z wydziału ruchu drogowego, dbali aby świąteczny czas upłynął pod znakiem bezpiecznych podróży. W ciągu trzech świątecznych dni na drogach powiatu mińskiego doszło do 7 kolizji i dwóch wypadków. Niestety, jeden z nich zakończył się tragicznie. W Kałuszynie na ul. 1-go Maja zginął 37-letni kierujący Oplem. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w Poniedziałek Wielkanocny kilka minut po godzinie 12. Kierujący Oplem Vectrą 37-letni mieszkaniec gminy Kałuszyn, jadąc ul. 1-go Maja w kierunku Kałuszyna, na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Niestety kierowca tego auta w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora rejonowego z Mińska Mazowieckiego. Śledczy będą teraz szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego wypadku. Policyjne ustalenia wskazują także, że 37-latek, prowadził pojazd nie stosując się do sadowego zakazu, który zabraniał mu wsiadania „za kółko”.

Drugi wypadek miał miejsce w piątkowy wieczór. Okoliczności tego zdarzenia opisywaliśmy we wcześniejszym komunikacie. Wartym zaznaczenia jest fakt, że obaj uczestnicy wypadku znajdowali się pod wpływem alkoholu. Niechlubną statystykę kierujących „na podwójnym gazie” powiększyło 6 kierowców, których mundurowi zatrzymali podczas świątecznych działań. Na terenie powiatu mińskiego odnotowaliśmy 7 kolizji drogowych.

Zachowajmy trzeźwość na drodze. Kierując po alkoholu stajemy się potencjalnymi sprawcami własnego lub czyjegoś nieszczęścia. Walczmy ze społecznym przyzwoleniem na wsiadanie za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwości.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone