Zamknij
REKLAMA

Siedmiu młodych mężczyzn w jednym aucie. Wszyscy pijani...

11:53, 27.12.2018 | M.Z
Skomentuj

Zarzuty spowodowania wypadku drogowego, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz posiadania amfetaminy usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Latowicz. 19-latka zatrzymano 23 grudnia tuż po zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Gągolina w gminie Siennica. W zdarzeniu tym poszkodowanych zostało 7 młodych mężczyzn. Wszyscy poruszali się jednym pojazdem marki Renault. 19-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.
23 grudnia w godzinach rannych w Gągolinie w gminie Siennica miał miejsce wypadek drogowy, w którym brał udział pojazd marki Renault Megane kierowany przez 19-latka z gminy Latowicz. Wstępne informacje w tej sprawie wskazują, że kierujący renaultem z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę ochronną mostu, wypadł z drogi, a następnie „dachował”. Pojazdem tym poruszało się 7 młodych mężczyzn. Wszyscy odnieśli obrażenia. W działaniach ratowniczych brało udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mundurowi wstępnie ustalili, że wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe były nietrzeźwe, w tym kierujący renaultem mieszkaniec gminy Latowicz. Badanie alkomatem wskazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Kierujący 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto, okazało się, że policjanci podczas kontroli tego mężczyzny znaleźli w kieszeni jego kurtki torebkę z zawartością białego proszku. Substancja została zabezpieczona do dalszych badań.
Następnego dnia dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu 19-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty karne. Zarzut spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu, zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i zarzut posiadania narkotyku. Okazało się bowiem, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina.
Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem, może mu grozić wysoka kara więzienia.
Wszyscy, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu mogą mówić o dużym szczęściu. Cudem nie doszło do tragicznego zakończenia tego wypadku. Policjanci apelują, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Chwila nieuwagi może spowodować nieodwracalne w skutkach zdarzenia, a ich konsekwencje mogą przysporzyć kłopotów prawnych i finansowych na wiele przyszłych lat.

 

(M.Z)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (2)

KierowcaKierowca

3 0

Dać i d i o t o m samochód 12:26, 27.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Daniel33Daniel33

0 0

Powinni wszyscy odpowiadać przed sądem moim zdaniem, chociaż Polskie prawo jest idiotyczne i tylko ten co kierował odpowie samotnie za wszystko.. 17:27, 28.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone