Zamknij

Podejrzany o dokonanie pięciu włamań i jednej kradzieży trafił do aresztu

14:14, 08.10.2018 | N.S/M.Z
Skomentuj

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie 5 włamań do domów jednorodzinnych i jednej kradzieży mienia z domu. Policjanci z komisariatu policji w Halinowie ustalili personalia tej osoby, a kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali go na terenie Wyszkowa.
W ciągu kilku ostatnich tygodni na terenie gminy Halinów miały miejsce kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych. Łupem sprawców padały pieniądze, biżuteria i sprzęt RTV. Policjanci z komisariatu policji w Halinowie prowadzili intensywne rozpoznanie środowiska przestępczego. Zbierali w tej sprawie wszelkie informacje i analizowali zebrane dowody. Wynikiem tych czynności było ustalenie podejrzewanego o dokonanie powyższych włamań 27-latka z Warszawy. W wyniku wspólnej realizacji, kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali tego mężczyznę na terenie Wyszkowa. 27-latek noc spędził w policyjnej celi.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie łącznie 6 zarzutów karnych: 5-ciu kradzieży z włamaniem i jednej kradzieży mienia z domu jednorodzinnego. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów, w sprawie złożył wyjaśnienia. Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim nadzorująca całe postępowanie złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd w Mińsku Mazowieckim przychylił się do tego wniosku. Podejrzany trafił do aresztu.
W wyniku pracy śledczych, ustalono ponadto dwie inne osoby podejrzewane o współpracę z aresztowanym 27-latkiem. Zostały już one zatrzymane przez inne jednostki policji, w tej chwili również przebywają w areszcie. Sprawa jest w toku, mężczyznom grożą wysokie kary więzienia.
 

(N.S/M.Z)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone