Zamknij

Kradzież drzewa, ucieczka przed policją i naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Nie uszło im to na sucho

18:13, 07.05.2018 | N.S/KPP Mińsk Mazowiecki
Skomentuj

Zarzuty kradzieży drzewa usłyszało dwóch mężczyzn z powiatu mińskiego, których zatrzymali do kontroli dzielnicowi z mińskiego rewiru. Ponadto, jeden z podejrzanych uciekał przed policyjnym pościgiem i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Dzielnicowi z mińskiego rewiru patrolowali teren Chmielewa w gminie Mińsk Mazowiecki. Podczas patrolu zauważyli nadjeżdżającego od strony miejscowości Strugi Krzywickie dostawczego Forda. Postanowili dokonać kontroli kierującego oraz sprawdzić zawartość przewożonego ładunku. Kierujący na widok oznakowanego radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry pojazdem. Zwolnił, po czym gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli pościg za pojazdem. Kierowca nie reagował na nadawane sygnały do zatrzymania, blokował drogę, przyspieszał i zwalniał.
Dzielnicowi poinformowali o sytuacji dyżurnego komendy, który skoordynował działania, aby zablokować możliwe drogi ucieczki. Policjant pełniący służbę w miejscowości Mikanów, wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej, wykorzystał radiowóz i zatarasował drogę kierującemu Fordem, uniemożliwiając mu dalszą ucieczkę.
Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn jadących Fordem. Kierujący 49– latek nie wykonywał poleceń i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Okazało się, że mężczyźni przewozili kilkadziesiąt kawałków świeżo ściętego drzewa oraz narzędzia pilarskie. Tablice rejestracyjne umieszczone na Fordzie pochodziły od innego pojazdu, co świadczyło o celowym działaniu mężczyzn.
Dzielnicowi podejrzewali, że mogło dojść do kradzieży drzewa, dlatego na miejsce przybył funkcjonariusz śledczy, który zebrał w tej sprawie dowody. Na poczet kary zabezpieczono piły mechaniczne, pojazd trafił na parking, a mężczyźni do policyjnej celi.
31– latkowi i 49– latkowi przedstawiono zarzuty kradzieży drzewa, ponadto kierowca Forda odpowie za ucieczkę przed pościgiem, naruszenie nietykalności policjantów oraz jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Mińsk Mazowiecki)

(N.S/KPP Mińsk Mazowiecki)

Komentarze (2)

(Skonsternowany styl(Skonsternowany styl

0 2

Nerwowe manewry pojazdem - to znaczy, że wpadł w szał czy co. Co to znaczy nerwowy manewr? I ten dochodzeniowo śledczy, co przybył na miejsce. Przecież dzielnicowi sami zdobyli dowody, mają sprawców i drzewo, narzędzia i wóz. Przepraszam, ale ta historia kupy się nie trzyma. Autora artykułu trzeba przeegzaminować z języka polskiego, a może wiedzę policyjną też wypadałoby zbadać. (Skonsternowany stylem polonista) 21:39, 08.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ProsteProste

0 1

Jak kierowca jest w porządku i widzi patrol to spokojnie jedzie dalej w tym samym kierunku, z tą samą prędkością.
Jak ma coś za uszami, to np. zaczyna gwałtownie hamować, próbuje gdzieś skręcać... Policjanci od razu na to zwrócą uwagę. A ty polonisto skup się na życiu, a nie teorii, jak nie umiesz prostego tekstu zrozumieć.
Na marginesie: dochodzeniowo-śledczy pisze się z kreską... 11:56, 10.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone