Zamknij

Złoci i diamentowi w gminie Stanin

08:31, 09.10.2021 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Władze gminy Stanin uhonorowały pary z terenu gminy, które 50 i 60 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu.

Zorganizowane z tej okazji uroczyste spotkanie z jubilatami odbyło się 30 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kosutach. Rozpoczęły je przemówienia: sekretarz gminy Ewy Niebrzegowskiej, zastępcy wójta Sławomira Rzymowskiego oraz przewodniczącej Rady Gminy Stanin Zofii Czubek.

Następnie jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. W imieniu wójta Krzysztofa Kazany medale wręczył jego zastępca Sławomir Rzymowski w asyście zastępcy kierownika USC Anny Mućki.

Złotymi jubilatami w tym roku byli: Barbara i Marian Goławscy, Barbara i Ryszard Goławscy, Marianna i Jan Goławscy, Maria i Zdzisław Konieczni, Krystyna i Marian Kopciowie, Janina i Eugeniusz Kosiorkowie, Wiesława i Henryk Lendzionowie, Janina i Piotr Ponikowscy, Genowefa i Kazimierz Skwarkowie, Maria i Idzi Zdunowie, Albina i Stanisław Zdziebłowscy oraz Henryka i Czesław Zielnikowie. Diamentowe gody świętowali natomiast: Eugenia i Mieczysław Ostojscy oraz Anna i Ryszard Wziątkowie.

Małżonkowie otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty, a także prezenty. Nie zabrakło też tradycyjnego toastu wzniesionego lampką szampana, odśpiewania „100 lat”, poczęstunku tortem oraz pamiątkowych zdjęć.

Uroczystość zakończyła msza św. w intencji małżonków i ich rodzin, odprawiona przez proboszcza stanińskiej parafii, ks. Zygmunta Głębickiego.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%