Zamknij

Wypadek z udziałem rowerzysty

16:23, 01.05.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala 52-letni rowerzysta potrącony przez samochód. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło w trakcie wyprzedzania jednośladu przez kierującego osobówką 18-latka.

Teraz prowadzący postępowanie sprawdzą szczegóły i dokładne okoliczności zdarzenia, ustalą między innymi stan trzeźwości rowerzysty.

W tym tygodniu łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Wólce Świątkowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do potrącenia rowerzysty przez samochód. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Audi 18-latek z gminy Trzebieszów zderzył się kierującym rowerem 52-letnim mieszkańcem gminy Łuków. W wyniku wypadku pokrzywdzony rowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że 18-latek był trzeźwy i że do wypadku doszło w trakcie wyprzedzania jednośladu przez kierującego osobówką. Nie od dziś wiadomo, że wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

Teraz prowadzący postępowanie sprawdzą szczegóły i dokładne okoliczności zdarzenia, ustalą między innymi stan trzeźwości rowerzysty.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%