Zamknij
REKLAMA

Radni dołożyli na projekt

08:43, 11.11.2020 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Na nadzwyczajnej sesji radni miejscy poparli pomysł burmistrza na to, jak sprawić, by wreszcie ruszyły prace nad budową ul. Królik.

O zwołanie sesji, która odbyła się 6 listopada, wnioskował 3 dni wcześniej burmistrz Piotr Płudowski.

 

Chcemy zrealizować

Jak wytłumaczył podczas obrad, to konsekwencja przeprowadzonej niedawno procedury przetargowej na wykonanie dokumentacji budowa ul. Królik. Okazało się bowiem, że do Urzędu Miasta wpłynęła tylko 1 oferta w tej sprawie. Jakby tego było mało, wskazana tam kwota była wyższa od tej przewidzianej na to zadanie.

- Pierwotnie zaplanowaliśmy 170 tys. zł. Niestety to już jest kolejne rozstrzygnięcie przetargowe dotyczące ul. Królik, gdzie kwota, którą mamy zabezpieczoną w budżecie, jest mniejsza od tego, co się pojawia ofertach. A ponieważ wciąż chcemy zrealizować to zadanie, proszę państwa o zwiększenie finansowania o 75 tys. zł, do kwoty 245 tys. zł - podkreślił Piotr Płudowski.

 

Do sierpnia

Nim doszło doszło do głosowania w sprawie wniosku burmistrza, radny Krzysztof Jodełko zapytał, jak będzie wyglądać terminarz tworzenia projektu.

- Jeżeli dzisiaj wysoka rada zdecyduje o zwiększeniu finansowaniu tego zadania do poziomu 245 tys. zł, ja automatycznie zyskam uprawnienia do tego, żeby doprowadzić do podpisania umowy z wykonawcą. Wtedy rozpocznie się proces projektowania, który, jak planujemy, będzie realizowany do sierpnia przyszłego roku - odpowiedział burmistrz.

Jak dodał, wykonanie dokumentacji w sprawie budowy ul. Królik nie zakończy się wydaniem pozwolenie na budowę:

- To dlatego, że ta inwestycja będzie realizowana w ramach tzw. specustawy drogowej. W trakcie powstawania dokumentacji zostanie wszczęta procedura zmierzająca do wydania decyzji środowiskowej. Po jej uzyskaniu Urząd Miasta złoży do Starostwa Powiatowego wniosek o wdrożenie procedury zmierzającej do uzyskania zgody na realizację inwestycji drogowej.

Więcej szczegółów w tej sprawie podał wiceburmistrz Paweł Krasuski

- Zgodnie z zamówieniem mówimy o 3 datach, które będą kamieniami milowymi dla zamówienia. Koncepcja i rozwiązania projektowe zostaną zaprezentowane do 10 lutego 2021 r. Do 30 lipca tegoż roku zostanie zaprezentowany projekt zagospodarowania terenu, czyli tzw. projekt koncepcyjny po konsultacjach, oraz projekt budowlany ze wszelkimi uzgodnieniami i opiniami. 31 sierpnia nastąpiłoby kompleksowe wykonanie przedmiotu umowy - poinformował.

Zastępca burmistrza podkreślił też, że podobnie jak przy poprzednim podejściu do projektowania ul. Królik, miasto planuje przeprowadzenie (jeśli oczywiści pozwolą na to warunki epidemiczne) konsultacji społecznych z mieszkańcami.

- Już padło wiele uwag, które uwzględniliśmy, ustalając warunki projektowania - zdradził.-  Jesteśmy jednak przekonani, że gdy powstanie pierwszy zarys budowy tej drogi, również pojawią się pewne uwagi.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.

 

fot. YouTube

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA