Zamknij

Podsumowanie świątecznego weekendu

11:51, 24.04.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W czasie świątecznego weekendu na drogach powiatu łukowskiego doszło do 2 wypadków i 9 kolizji drogowych . Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących i ponad 140 sprawców wykroczeń. Stu z nich przekroczyło dozwoloną prędkość.

Minione dni weekendu świątecznego, był to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy postanowili spędzić ten czas poza domem. Mundurowi sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem od piątku na drogach powiatu łukowskiego doszło do 2 wypadków i 9 kolizji drogowych. Podczas kontroli drogowych mundurowi ujawnili że ponad 140 osób popełniło wykroczenia, w tym 100 przekroczyło dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali też siedmiu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzając stan techniczny pojazdów w 8 przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne.

Pamiętajmy - bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone