Zamknij

Nie zauważyła motocyklisty, bo "po lewej stronie miała ciężarówkę"

10:15, 16.04.2018 | N.S/KPP Łuków
Skomentuj

13 kwietnia na ul. Siedleckiej w Łukowie motocyklista doznał obrażeń ciała w wypadku drogowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa motocyklowi i potrąciła jadącego nim 40-latka.
Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że po godzinie 10:20 na drodze krajowej nr 63, przed zamkniętym przejazdem kolejowym oczekiwało kilkanaście samochodów. Kierujący motocyklem marki Honda 40-letni łukowianin omijał stojące pojazdy, kierując się w stronę przejazdu kolejowego. W tym czasie, ze znajdującej się po prawej stronie drogi podporządkowanej, samochodem marki Renault wyjechała 55-latka z gminy Wojcieszków. Kierująca osobówką chciała pomiędzy unieruchomionymi pojazdami wyjechać w kierunku centrum miasta i wtedy uderzyła w motocyklistę. Później kobieta tłumaczyła, że po swojej lewej stronie „miała” ciężarówkę i nie zauważyła omijającego ją motocykla.
Motocyklista doznał obrażeń ciała i z miejsca zdarzenia został przewieziony do szpitala. Na szczęście, po badaniach lekarskich okazało się, że urazy jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do sytuacji i warunków panujących na drodze.

(fot. KPP Łuków)

(N.S/KPP Łuków)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone