Zamknij

Potrąciła i odjechała. Dwie 17-latki poszkodowane.

10:54, 13.03.2018 | MJ/KPP ŁUKÓW
REKLAMA
Skomentuj

Do wypadku doszło w Łukowie na ul. Dmocha. Kierująca samochodem osobowym marki Peugeot potrąciła dwie 17-latki, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w miejscu, gdzie znajduje się strefa zamieszkania, a więc piesi mogą w pełni korzystać z całej jezdni oraz mają pierwszeństwo przed pojazdami. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy 35-latki.

Wypadek miał miejsce w piątek około godziny 14:00. 35-letnia łukowianka przejeżdżając przez ul. Dmocha, potrąciła dwie młode dziewczyny z gminy Trzebieszów. O wypadku powiadomiono dyżurnego łukowskiej Komendy Policji. Z informacji wynikało, że dwie 17-latki zostały potrącone przez niebieskiego Peugeota, który po chwili odjechał z miejsca zdarzenia. Całe zajście nagrał miejski monitoring.
Dyżurny Komendy Policji pokierował łukowską drogówkę na miejsce popełnionego przestępstwa. Przeanalizował również zapis monitoringu, z którego nadał nr rejestracyjny i markę samochodu wszystkim policjantom będącym na służbie. Ustalono, że 17-latki zostały potrącone na przejściu w strefie zamieszkania.
Jedną z pokrzywdzonych zabrała karetka. U dziewczyny nie stwierdzono jednak groźnych urazów i po kontroli lekarskiej została wysłana do domu.
Zatrzymana 35-letnia kobieta tłumaczyła się, że dziewczyny zeszły na chodnik, więc uznała, że nic im nie jest. Stwierdziła również, że nie zawróci, ponieważ i tak ich nie dogoni. Policja zatrzymała już łukowiance prawo jazdy, a sprawa zostanie skierowana do Sądu. Za potrącenie i nieudzielenie pomocy kobiecie grozi grzywna i zakaz kierowania pojazdami.
Przypominamy, iż strefa zamieszkania jest obszarem obejmującym drogi publiczne lub inne drogi, na których obowiązują szczególne zasady ruchu, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. Pamiętajmy, że między innymi, w strefie zamieszkania obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h a pieszy może korzystać z całej szerokości jezdni i ma pierwszeństwo przed pojazdami. 

(MJ/KPP ŁUKÓW)
REKLAMA

Komentarze (3)

JaninaJanina

2 0

Nadejdzie ulicy Dmocha było niebezpieczne jak nie było strefy a teraz jak jest strefa to całkiem źle jest. Ludzie chodzą wzdłuż, w poprzek, jeżdżą nagminnie rowerami po przejściach itp.
Były bardzo poważne wypadki już. 12:13, 13.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaninaJanina

1 0

Poprawka -Na ulicy Dmocha miało być. 12:34, 13.03.2018


Marian Marian

2 0

To,że się nie zatrzymała i odjechała z miejsca zdarzenia jest oczywiście błędem ,ale fakty są takie , że piesi chodzą tam jak święte krowy.To samo na ulicy Staropijarskiej 12:58, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone