Zamknij

Łosiczanie organizują zbiórkę złomu dla Antosi

19:33, 19.01.2021 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Biorąc przykład z gmin Platerów i Sarnaki - samorząd Łosic postanowił zorganizować wraz z mieszkańcami charytatywną zbiórkę złomu,z myślą o poważnie chorej Antosi Dąbrowskiej.

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, dyrektor ŁDK, radni, sołtysi, a także przewodniczący łosickich osiedli zachęcają do włączenia się w charytatywną inicjatywę na rzecz Antosi Dąbrowskiej, chorej na SMA typu 1.

- Jeśli posiadacie na swojej posesji, w garażu, piwnicy rzeczy nadające się do sprzedaży w skupie złomu, możecie przekazać je Antosi. Zapytajcie o złom sąsiadów, znajomych – PAMIĘTAJCIE ! RAZEM możemy więcej!!! - apelują organizatorzy łosickiej zbiórki złomu.

Akcja trwa od 18 do 30 stycznia. Zbierane są aluminiowe puszki, stal, akumulatory, miedź, metal, aluminium - a także plastikowe nakrętki. W ramach akcji nie będzie odbierany sprzęt typu: lodówki, pralki, kuchenki. Złom należy przekazać osobiście do ŁDK, bądź w przypadku większej ilości możliwy jest transport. Pomoc w dostarczeniu złomu zostanie udzielona pod numerem telefonu 531 257 246.

Antosia jest 9-miesięczną dziewczynką chorą na SMA1 (rok temu w Siedlcach i okolicy mieliśmy do czynienia ze zbiórką dla Kacpra Boruty, który również choruje na SMA2). W przypadku SMA1 u Antosi walczymy o samodzielne oddychanie i samodzielne odżywianie. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, która kosztuje niewyobrażalne pieniądze ...około 10 000 000. W Polsce rocznie rodzi się około 50 dzieci z tą jednostką chorobową, część z nich kwalifikuje się do terapii genowej.

Antosi mama - Zosia Klimaszewska pochodzi z Kisielewa (gmina Platerów), absolwentka "Królówki" w Siedlcach. Obecnie mieszkają w Warszawie ze względu na dostęp do lekarzy i rehabilitacji. Dziadek Antosi pan Franciszek Klimaszewski jest leśniczym oraz śpiewa i tańczy w zespole "Pasieka", wieloletni radny gminy Platerów. Zbiórka dla Antosi jest niestety najwolniejszą zbiórką w Polsce. Powodów jest wiele, a głównym jest to, że zbiórka popadła w trudny czas pandemii, co ogranicza zupełnie wszelkie pomysły, które miały być zorganizowane lokalnie (mecze, koncerty, festiwale itd). Pieniądze zbierana są jedynie przez bezpośrednie indywidualne wpłaty, udział w licytacjach na FB "licytacje dla Antosi Dąbrowskiej" oraz zbiórkę złomu.

Więcej informacji o Antosi na stronie siępomaga.pl

fot. fb/ŁDK

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%