Zamknij

Dzień otwartych serc i pełnych puszek

11:42, 14.01.2020 | K.U
REKLAMA
Skomentuj

Łosicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający pod batutą ŁDK zagrał w tym roku rekordowo.

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego zbierano pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W niedzielę 12 stycznia, podobnie jak w wielu miejscowościach w Polsce i zagranicą - na terenie Łosic i całego powiatu od samego rana pracowali wolontariusze. Dla tych którym nie wystarczyło jedynie wrzucenie pieniążka do puszki i zdobycie naklejki z czerwonym serduszkiem, Łosicki Dom Kultury przygotował niezliczoną ilość atrakcji.

Centrum wydarzeń towarzyszących łosickiej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy była scena sali widowiskowej ŁDK. Część główna zaczęła się od spektaklu Mały Książę w reżyserii Łukasza A. Wawryniuka oraz Katarzyny Szczepaniak. Po części teatralnej nastąpiła kolejna część występów artystycznych. Dla WOŚP tego dnia zagrali w Łosicach między innymi: Wiola Latus, Grupa Wokalna UTW, Studio Piosenki ŁDK, Grupa Gitarowa, ST Aplauz, Akademia ART-Factory, Nieformalna Grupa Taneczna, Skład Niepodległa, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Łosicka. Najbardziej wyczekiwanymi tego dnia występami był pokaz iluzjonisty Wlazlosky’ego, a także koncerty grupy Menelaos, Pine Cellar i występ jazzmana Gniewomira Tomczyka. Obecność na tych licznych występach, kosztowała każdego z widzów wrzuconą do puszki przynajmniej jedną pięciozłotową monetę.

Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi występom w ŁDK był kiermasz pysznych ciast i ciasteczek, oraz liczne licytacje wartościowych przedmiotów, bonów, voucherów, zaproszeń oraz biletów na ciekawe wydarzenia. W ramach łosickiego grania, można było się wybrać z lokalnymi amatorami chłodnych kąpieli na morsowanie w pobliskim Zalewie Miejskim.

Orkiestrowa inicjatywa po raz kolejny okazała się w grodzie nad Toczną dużym sukcesem. W roku 2019 łosickiemu sztabowi wolontariuszy udało się uzbierać 38 tysięcy złotych. W tym roku, dzięki pracy 84 wolontariuszy znacząco wyśrubowano kolejny rekordowy wynik – wynoszący ponad 51 tysięcy złotych. Można się spodziewać, że podczas kolejnego finału za rok - z powiatu łosickiego na szczytny cel Orkiestry trafi kolejna znacząca suma.

Fot. Łosicki Dom Kultury

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone