Zamknij

Gmina Sokołów Podlaski dostała ponad 5,6 mln zł z UE

15:35, 19.04.2019 | BGG
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki tym funduszom na terenie gminy pojawi się 468 kolektorów słonecznych, 49 instalacji fotowoltaicznych oraz 22 instalacje pomp ciepła.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Sokołów Podlaski” otrzyma ponad 5,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek, 18 kwietnia, członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur ze skarbnik Agnieszką Patejko.
Dzięki unijnemu wsparciu na terenie gminy Sokołów Podlaski zamontowanych zostanie w sumie 539 instalacji OZE do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Projekt przewiduje wykonanie 529 instalacji w gospodarstwach domowych: 468 kolektorów słonecznych, 40 instalacji fotowoltaicznych i 21 pomp ciepła.
- Pozyskaliśmy pieniądze dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, którzy zgłosili się do urzędu. Projekt obejmuje też obiekty użyteczności publicznej – podkreślał wójt Janusz Kur. - 9 instalacji fotowoltaicznych powstanie w: stacji uzdatniania wody w Czerwonce, w placówkach oświatowych w Grochowie, Nowej Wsi, Skibniewie-Podawcach, na plebanii w Czerwonce, w kaplicy w Ząbkowie oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przywózkach. Jedna pompa ciepła zamontowana zostanie na plebanii w Czerwonce.
Projekt będzie realizowany w partnerstwie. Liderem jest Gmina Sokołów Podlaski, a partnerami: Stowarzyszenie "Wspólny cel" w Przywózkach, Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jana Chrzciciela w Czerwonce oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.
Janina Ewa Orzełowska podziękowała władzom gminy z poprzedniej kadencji, które 2 lata temu złożyły wniosek, a obecnym życzyła sprawnej realizacji zadania i jego rozliczenia.
- Realizacja tej inwestycji przyczyni się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i pyłów do powietrza, a tym samym wpłynie na poprawę jakości powietrza w regionie – podkreśliła z kolei Elżbieta Lanc.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone