Zamknij

Policjanci z poranną wizytą u byłego wójta Ceranowa

14:17, 26.03.2019 | BOŻENA GONTARZ-GÓRZNA
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 20 marca, funkcjonariusze dokonali przeszukania w domu byłego wójta gminy Ceranów Krzysztofa Młyńskiego, w kilku innych miejscach oraz sprawdzali dokumentację w Urzędzie Gminy Ceranów.

Wokół środowych wydarzeń narosło wiele plotek. Mieszkańcy powtarzają informacje, że o 6 rano wizytę byłemu włodarzowi złożyło CBA. Jak udało nam się ustalić, działania w Ceranowie prowadzili funkcjonariusze innej formacji odpowiedzialnej za zwalczanie korupcji – Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Robili to w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach.

- Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 18 lutego i dotyczy możliwości zaistnienia w okresie od 24 kwietnia do 24 października 2018 roku przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, czyli przestępstwa z art. 231 Kodeksu karnego – informuje Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. - To wstępny etap postępowania, policji zlecone zostały do wykonania pewne czynności, nikomu w tej sprawie nie zostały jeszcze postawione zarzuty.

Jak udało nam się ustalić, śledczych interesowały szczególnie dokumenty związane z zamówieniami publicznymi. Mieli zabezpieczyć laptopa i telefon byłego wójta, szczegółowo sprawdzali też znajdującą się w gminie dokumentację związaną z procedurami wyboru firm wykonujących usługi na rzecz samorządu. Złożyli też wizyty w kilku firmach, które wykonywały prace na zlecenie gminy i wystawiały za to faktury.
Już pod koniec 2016 r. radni mieli wątpliwości, czy samorząd działa zgodnie z prawem w kwestii zakupu usług zewnętrznych. Mowa była m.in. o dostawie opału dla szkoły. Wiele znaków zapytania pojawiało się też w związku z realizacją ubiegłorocznych prac drogowych na terenie gminy. Wójtowi Krzysztofowi Młyńskiemu część radnych zarzucała samowolne, jednoosobowe działania. Do tego dochodziło do częstych zmian na stanowisku skarbnika – przez ostatnich 5 lat, gdy wójtem był Krzysztof Młyński, stanowisko to zajmowało aż 5 osób i większość – prędzej czy później - rezygnowała z pracy.
Nowa wójt Ewa Częścik swoje urzędowanie rozpoczęła od zlecenia zewnętrznej firmie przeprowadzenia audytu w gminie. Biorąc pod uwagę styl, w jakim rządził w Ceranowie Krzysztof Młyński – wydaje się to bardzo rozsądnym posunięciem.


O sprawie także w papierowym wydaniu Życia Siedleckiego z 29 marca

(BOŻENA GONTARZ-GÓRZNA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

PowiatPowiat

3 1

Niech sprawdzą sołtysową na Natolinie i tą remize co jest NIELEGALNIE postawiona i jej machlojki z młyńskim 15:19, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone