Zamknij

Ukradł alkohol i pobił sprzedawczynię

18:42, 20.09.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie w stosunku do 20-letniego mieszkańca Siedlec, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej. 

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów spożywczych. W trakcie czynności wykonywanych w tej sprawie mundurowi ustalili, że młody mężczyzna zabrał trzy butelki markowego alkoholu o wartości kilkuset złotych, a kiedy przechodził za kasę drogę zastąpiła mu sprzedawczyni. Próbowała go zatrzymać ale mężczyzna odepchnął ją, uderzył i uciekł wraz ze skradzionymi fantami.

Poszkodowana podała policjantom dokładny opis napastnika. Na tej podstawie siedleccy kryminalni wytypowali prawdopodobnego sprawcę. W trakcie jego poszukiwań w centrum miasta napotkali sprawcę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany pod schodami prowadzącymi do jednego z bloków mieszkalnych. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży rozbójniczej.

Przypomnijmy, że kradzież rozbójnicza – to przestępstwo polegające na użyciu przemocy wobec osoby lub groźby jej natychmiastowego użycia w celu utrzymania się w posiadaniu rzeczy bezpośrednio po dokonaniu jej kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wysokie zagrożenie karą jest jedną z przesłanek do zastosowania aresztu w tego typu przypadkach.

Prokuratura Rejonowa w Siedlcach skierowała więc stosowny wniosek do Sądu i został on uwzględniony. Na zakończenie postępowania przygotowawczego 20-letni mieszkaniec Siedlec będzie czekał w Zakładzie Karnym.
 
nadkom. Agnieszka Świerczewska

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%