Zamknij

Na jakim etapie są prace w siedleckim parku?

07:54, 10.09.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace związane z rewaloryzacją Parku „Aleksandria” .

Prace zbliżają się ku końcowi.  Wykonawca na zakończenie robót ma czas do 26 września. Wszystko wskazuje na to, że opóźnień nie będzie. Wykonywana jest obecnie druga część alejki okalającej park wewnątrz, pierwsza została oddana do użytku w poprzednim roku. Obecnie trwa budowa nowej alejki wraz z wykonaniem studni teletechnicznych i kanalizacji teletechnicznej dla instalacji monitoringu i ułożenie rur osłonowych na potrzeby oświetlenia.

Jej wybudowanie spowoduje zamknięcie tych dwóch alejek i utworzenie tzw. ringu. Jest to jedyna alejka o nawierzchni asfaltowej zaplanowana w parku. W projekcie rewaloryzacji przewidziane są również alejki wewnątrz parku zaprojektowane jako szutrowe, z kostki granitowej oraz piaskowe. W praktyce wygląda to tak, że pracownicy usuwają asfalt z obecnie istniejących alejek w parku, a nie dodają nowy.

W 2019 roku prace dotyczyły wykonania alejki od wejścia przy pałacu Ogińskich, wzdłuż ulicy Konarskiego i Prusa aż do Wiszniewskiego. Teraz prowadzone są prace w drugą stronę, mające na celu połączenie alejek w całość. Budowana alejka została maksymalnie oddalona od drzewa „Jacek” w stronę ogrodzenia i wyniesiona w górę, aby nie naruszyć systemu korzeniowego. Wykonawca został zobowiązany do ręcznego prowadzenia prac w tym rejonie, jak również do wielkiej staranności i uwagi podczas robót w okolicy wszystkich drzew, rosnących przy budowanej alejce.

Siedlecki samorząd przeznaczy 400 tys. zł na tegoroczne nasadzenia bylin, z czego 200 tys. zł to otrzymana na ten cel dotacja z budżetu samorządu Województwa Mazowieckiego. Wykonanie planowane jest na jesieni tego roku (prawdopodobnie w październiku), właśnie przy wspominanym „ringu”. Oprócz tego jeszcze w tym roku zostanie wymienione i uzupełnione oświetlenie wzdłuż zbudowanej alejki, by podnieść komfort i bezpieczeństwo osób przebywających w parku, zwłaszcza po zmroku.

Oddana w tamtym roku alejka to 760 mb, w tym 565 mb. Wszystkie będą oznaczone z podziałem na ciągi piesze i rowerowe.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

alejkialejki

2 0

"W praktyce wygląda to tak, że pracownicy usuwają asfalt z obecnie istniejących alejek w parku, a nie dodają nowy."
Kto takie głupoty przekazał.? 12:28, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

terminyterminy

2 0

"Wykonawca na zakończenie robót ma czas do 26 września. Wszystko wskazuje na to, że opóźnień nie będzie."
Termin był do 8.08.2020r. 26.09. 2020 to termin przedłużony.
Dlaczego więc się pisze, że opóźnień nie będzie? 12:35, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrekPiotrek

2 0

Wyjaśni mi ktoś dlaczego w jednym z odcinków nie ma wystawionych krawezniku? Będzie to jak z poprzednim asfaltem? Po pewnym czasie zacznie zapadać się przy krawędziach? 11:55, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz