Zamknij
REKLAMA

Ponad 20 tys. złotych na ratowanie zabytkowych nagrobków

15:04, 04.11.2019 | STS, opr. MP
Skomentuj
REKLAMA

Siedleckie Towarzystwo Samorządowe już po raz dziewiąty zorganizowało akcję charytatywną „Ratujmy historyczne nagrobki na siedleckim cmentarzu”. 

W tym roku, 1 listopada, przy siedleckich cmentarzach, przy ul. Cmentarnej i przy ul. Janowskiej trwała zbiórka na renowację nagrobka dr. Franciszka Zienciny z 1894 roku oraz nagrobka z 1931 roku dr. Eugeniusza Wiszniewskiego -  Senatora III kadencji w II RP, Honorowego Obywatela Miasta Siedlce, wieloletniego Radnego Rady Miejskiej w Siedlcach, przez 30 lat Naczelnego Lekarza szpitala NMP w Siedlcach.  

- Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać do puszek ponad 20 tysięcy złotych (o dwa tysiące złotych więcej niż w roku ubiegłym) i już dziś możemy zadeklarować, że wspomniane wyżej nagrobki latem przyszłego roku zostaną odrestaurowane - zapowiadają członkowie Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego. Podziękowania ze złożone datki kierują w stronę mieszkańcom Siedlec oraz gości odwiedzającym siedleckie nekropolie. Dziękują również wszystkim kwestującym - członkom i sympatykom Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego, za czas, który poświęcili na działalność społeczną i ratowanie „kawałka” historii  Siedlec.

Kwesta była okazją nie tylko do zebrania funduszy na renowację zabytkowych nagrobków, ale i rozmów z naszymi mieszkańcami. - Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat tej akcji, która już na stałe wpisała się w „krajobraz” naszego miasta. Dzieliliście się Państwo swoimi spostrzeżeniami i propozycjami co do przyszłych pomników, które trzeba odnowić. Na pewno weźmiemy to pod uwagę przy planowaniu kolejnych zbiórek - podkreślają członkowie STS.

Do 17 odnowionych już nagrobków w lecie przyszłego roku dołączą dwa kolejne.

Zdjęcia odrestaurowanych nagrobków można zobaczyć na stronie Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego - www.sts-siedlce.pl oraz na facebooku.

(STS, opr. MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Siedlczanin aaSiedlczanin aa

3 3

Mam odczucie obrzydzenia
Wydaje się że Przez tyle lat zmarnowali miliony naszych pieniędzy,
Również można domniemywac że Rozdawali pieniądze na lewo i prawo,
gdzie są miliony wydane na klubik koszykarski,
Ale lansik jest 18:50, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA