Zamknij
REKLAMA

"Akademia maluszka" wygrała 28. siedlecką spartakiadę przedszkoli

14:21, 06.12.2018 | siedlce.pl
Skomentuj

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Akademia maluszka" wygrały 28. siedlecką spartakiadę przedszkoli. 
Do Finału XXVIII edycji Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce awans poprzez wcześniejsze eliminacje wywalczyło 5 placówek:

  1. Miejskie Przedszkole Nr 25 z ul. Okrzei, 
  2. Miejskie Przedszkole Nr 15 z ul. Osiedlowej, 
  3. Miejskie Przedszkole Nr 27 (Karpacka), 
  4. Niepubliczne Przedszkole “Kubuś Puchatek”(ul. Wyszyńskiego)
  5. Niepubliczne Przedszkole “Akademia maluszka” (ul. Nowy świat). 

W eliminacjach łącznie wzięły udział 24 przedszkola z Siedlec. Zorganizowano 5 tur eliminacji, z których zwycięskie przedszkola uzyskały awans do finału miejskiego.
W decydującej rozgrywce 6 grudnia w hali ARMS przy ul.Prusa 6 zobaczyliśmy blisko setkę rywalizujących maluchów (każda reprezentacja liczyła ok. 15 dzieci), rozemocjonowane przedszkolanki i dopingujących z trybun pociechy - rodziców.
Finalnie, w 6 konkurencjach najlepsze okazały się maluchy z "Akademii maluszka" (50 pkt.), przed MP nr 15 (47 pkt.) i MP nr 25 (42 pkt.). Czwartą lokatę zajęły przedszkolaki z "Kubusia Puchatka" (40 pkt.), a piąte miejsce - MP nr 27(37 pkt.).
Dzieci rywalizowały w sześciu konkurencjach. Pierwszą w kolejności rozegrania (bieg z przejściem przez szarfę) wygrały przedszkolaki z MP nr 25, przed rówieśnikami z "Akademii maluszka" i "Kubusiami". Woreczkiem do celu najlepiej punktowały maluchy z MP 15, przed "Akademią maluszka" i MP nr 25. W biegu z przejściem przez tunel najlepiej poradziła sobie reprezentacja "Akademii maluszka", która wyprzedziła kolegów z "Kubusia Puchatka" i MP nr 27. Piłką lekarską najdalej rzucały ponownie dzieci z "Akademii maluszka"; po nich MP nr 27 i MP nr 25. W biegu z wrzutem piłeczki tenisowej do kosza najszybsze i najcelniejsze były przedszkolaki z MP 15, przed MP nr 25 i "Akademią maluszka". Ostatnią konkurencję: skok w dal z miejsca wygrał zespół z MP 15, przed "Kubusiami Puchatkami" i "Akademią maluszka".
Medale, puchary i dyplomy maluchom wręczali m.in: prezydent Siedlec Andrzej Sitnik oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Maciej Nowak. 

- Jestem przekonany, że wszystkie przedszkola tutaj wygrały - podsumował prezydent. - Cieszę się, że dużo was, dzieci brało udział w zawodach, w tej rywalizacji, aby być bardziej sprawnymi. Życzę zdrowia, prezentów na nadchodzące święta i gratuluję wszystkim.

Organizatorem tegorocznej edycji Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli jak co roku były: Zarząd Miejski TKKF Siedlce i Urząd Miasta.

  

(siedlce.pl)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone