Zamknij

Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie mieszkań

11:28, 17.10.2018 | N.S/A.Ś
Skomentuj

Komenda Miejska Policji w Siedlcach apeluje o odpowiednie zabezpieczenie mieszkań i zwracanie uwagi na obce osoby wchodzące do bloków mieszkalnych. W ciągu dwóch tygodni na terenie osiedli mieszkaniowych w Siedlcach doszło do kilku włamań.
Sprawcy dostawali się wnętrza mieszkań m.in. poprzez wyłamanie wkładek zamków. Łupem złodziei padły wartościowe przedmioty, biżuteria oraz pieniądze. Doświadczenie uczy, że najlepiej zapobiega tego typu zagrożeniom sąsiedzkie współdziałanie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż czujne oko życzliwego sąsiada. Dlatego nie bądźmy bierni. Zwróćmy uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszych mieszkań, jak również w sąsiedztwie. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym policję. Pamiętajmy również, aby nie wpuszczać do domu obcych osób. Wielu złodziei, oszustów pod pretekstem sprzedaży różnego rodzaju artykułów czy roznoszenia ulotek dokonuje rozpoznania terenu przyszłego działania.
Zwróćmy uwagę na nieznane osoby "kręcące się" po klatkach schodowych i po terenie osiedla. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, dobrze im się przyjrzyjmy, aby zachować w pamięci ich twarz, sylwetki, ubiór. Te spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy. Podczas nieobecności sąsiadów zainteresujmy się bliżej "odwiedzającymi" ich mieszkania obcymi osobami. Zadbajmy także o sprawne zamki. Pamiętajmy, że każde dodatkowe zabezpieczenie utrudnia złodziejowi "pracę" i powoduje, że traci cenny dla niego czas, podczas jego pokonywania. Często w tej sytuacji rezygnuje z planowanego włamania.

(N.S/A.Ś)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone