Zamknij

Rejtana, Myśliwska i Łukowska- kolejne remontowane ulice

15:06, 09.10.2018 | N.S/JiC
Skomentuj

Rejtana, Myśliwska i Łukowska to ulice, na których trwają aktualnie prace remontowe. Za około tydzień zacznie się też budowa chodnika w ul. Domanickiej. W Łukowskiej trwa układanie ostatnich warstw asfaltu.
Zaczęto budowę ul. Rejtana. Obecnie żłobione jest koryto ulicy, na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Granicznej.
Bardzo dużo zrobiono już w ul. Myśliwskiej, m.in. okrawężnikowanie, ułożone jest podłoże pod chodniki i nawierzchnię ulicy. Budowa drugiego etapu nowej nawierzchni ul. Myśliwskiej to chyba ostatnia tak duża tegoroczna inwestycja drogowa w mieście. Budowa rozciąga się na długości ok. 300 metrów. Powstanie nie tylko nowa, dwuwarstwowa nawierzchnia, ale i kanalizacja deszczowa, chodniki i oświetlenie LED. Po zakończeniu inwestycji o wartości ok. 2,1 mln zł, ulica będzie stanowiła przebicie dla ruchu aut od Garwolińskiej do Artyleryjskiej, co powinno usprawnić ich poruszanie się szczególnie na skrzyżowaniu Partyzantów z Artyleryjską. Wykonawcą Myśliwskiej są Regionalne Drogi Podlaskie. Termin zakończenia robót w Myśliwskiej planuje się na grudzień obecnego roku.
Na ukończeniu jest ul. Łukowska. Tu trwa układanie drugiej i trzeciej warstwy asfaltu. Chodniki są już gotowe.
Za ok. tydzień zacznie się też budowa chodnika w ul. Domanickiej, od wiaduktu nad obwodnicą do skrzyżowania z ul. Borówkową. W przyszłym roku inwestycja będzie kontynuowana w ramach funduszy z tzw. budżetu obywatelskiego.
Ulicą Rejtana pojedziemy na przełomie października/listopada, Myśliwską w grudniu, a Łukowską 15 października.

(fot. siedlce.pl)

(N.S/JiC)

Komentarze (1)

RemontRemont

0 0

Dobrze że Siedlce są tak odnawiane. Wierzę że jak będzie już po wyborach to Pan Orzełowski zajmie się naszą gminą i pomoże je rozwinąć 22:23, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone