Zamknij

W Siedlcach odbędzie się piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Serca

11:22, 19.09.2018 | N.S/A.K
Skomentuj

22 września w godzinach od 10:00 do 14:00 na Placu im. gen. Sikorskiego w Siedlcach odbędzie się piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Serca.
Według Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego na zmniejszony przepływ krwi do narządów z powodu uszkodzeń serca, czyli niewydolność krążeniową, choruje w kraju już 600-700 tys. osób, z czego rocznie umiera ok. 10 procent.
Statystyki są alarmujące. Przewidują, że już niedługo nawet co piąty mieszkaniec Polski powyżej 40. roku życia będzie miał symptomy niewydolności krążeniowej. Polskie społeczeństwo starzeje się, więc liczba chorujących będzie zwiększać się z każdym kolejnym rokiem. Przypuszcza się, że w 2030 roku pacjentów z niewydolnością serca będzie o 60 proc. więcej. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka i zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia.
Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego zapraszają na kilkugodzinny piknik rodzinny dla mieszkańców naszego miasta. Celem głównym tego wydarzenia będzie podjęcie działań zmierzających do przekazania informacji dotyczących edukacji i profilaktyki chorób serca oraz promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Wśród propozycji, które przedstawimy mieszkańcom będą:

  • porady lekarskie (kardiologa, dietetyka),
  • bezpłatne badania (np. ciśnienia z badaniem tętna, glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ekg i inne),
  • stanowiska masażystów,
  • wykłady tematyczne,
  • zajęcia manualne dla dzieci,
  • dmuchany zamek i bańki mydlane,
  • zajęcia ruchowe dla wszystkich typu zumba czy fitness.

Będzie również stoisko ze zdrową żywnością i miasteczko ruchu przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlec. W mobilnej pracowni (słuchobus) będzie można wykonać przesiewowe badania słuchu. Będzie również możliwość oznakowania swoich rowerów (KMP Siedlce). Uczestnicy dowiedzą się także, jaki wpływ na nasze serce ma smog, oraz co możemy zrobić, aby zmniejszyć jego emisję. Będzie można też wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, organizowanych przez ratowników i uczniów Szkół Promocji Zdrowia. Organizatorzy przewidują również atrakcje płynące ze sceny - śpiew, tańce oraz różne konkursy z nagrodami.
Z tego względu w godzinach od 10:00 do 14:00 w dniu 22.09 będzie zamknięty odcinek ulicy Kilińskiego od ulicy Pułaskiego do Piłsudskiego w obu kierunkach.

(N.S/A.K)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone