Zamknij

Rowerowi złodzieje atakują

16:01, 13.08.2018 | N.S/E.B
Skomentuj

Od początku sierpnia Komenda Miejska Policji w Siedlcach odnotowała 5 przypadków kradzieży rowerów na terenie miasta. W ubiegłą środę nieznany sprawca wyrwał metalowy skobel zabezpieczający drzwi piwnicy, a następnie zabrał dwa górskie rowery. Kolejne rowery zostały skradzione z klatki schodowej w bloku, gdzie stały niczym niezabezpieczone.
Należy pamiętać, że działania sprawców są różnorodne. Najczęściej giną rowery z piwnic, gdzie są słabe zabezpieczenia, a złodziej ma czas na otwarcie kłódki, ale również z balkonów, sprzed sklepów, urzędów czy też szkół. Przypięcie roweru słabej jakości linką czy też cienkim łańcuchem w gumowej obudowie tylko na chwilę utrudni złodziejowi jego zabranie. Warto zainwestować w profesjonalne, solidne zabezpieczenie. Nie należy pozostawiać niezabezpieczonego roweru nawet na chwilę przed sklepem czy blokiem. Zwróćmy też uwagę, czy rower został prawidłowo przypięty, najlepiej przypiąć jednocześnie ramę i koło do stojaka.
Jeśli już dojdzie do kradzieży roweru, należy niezwłocznie zgłosić ten fakt na policję. Pamiętajmy, aby zachować kartę gwarancyjną, gdyż są na niej ważne informacje, takie jak numer fabryczny, nazwa i model. Dobrą praktyką jest zrobienie zdjęcia roweru, może być ono później pomocne przy jego identyfikacji. Ponadto, policja prowadzi znakowanie rowerów, a nadany numer jest umieszczany w ewidencji policyjnej, dzięki czemu możliwa jest szybka i jednoznaczna identyfikacja roweru w przypadku jego odnalezienia. Przeglądajmy również portale aukcyjne, a gdy zauważymy nasz rower wystawiony na aukcji internetowej lub w lombardzie, natychmiast należy powiadomić o tym policję.

(N.S/E.B)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone