Zamknij

Połączenie miłego z pożyczecznym. ZUO zaprasza na „Plogging Siedlce”

08:30, 09.08.2018 | N.S/ZUO Siedlce
Skomentuj

Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach ma zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie „Plogging Siedlce”, które odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 10.00 w lesie przy ulicy Poziomkowej w Siedlcach.
Termin plogging pochodzi ze Szwecji. To połączenie słów "jogging" oraz szwedzkiego "plocka upp", czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu- połączenie miłego z pożytecznym, czyli biegania ze sprzątaniem- jest coraz bardziej popularna w Skandynawii, znalazła też wielu sympatyków na całym świecie. Sama idea nie jest nowa. Entuzjaści joggingu od dawna czuli się sfrustrowani bieganiem wśród wszechobecnych, ludzkich pozostałości. Wiele osób przy okazji spaceru podnosi z ziemi śmieci i zanosi do najbliższego kosza. W epoce mediów społecznościowych, to co pojedyncze osoby robiły od dawna, miało szansę dotrzeć do szerszego grona, a nawet stać się modne. Dziś można spotkać ploggersów wszędzie- od Berlina przez Paryż, Moskwę, po Nowy Jork. Plogging łączy w sobie sport i rekreację z pracą na rzecz ochrony środowiska.
Dlatego ZUO chce zaszczepić w mieszkańcach ten nowy trend. Organizatorzy wychodzą z założenia, że jeśli nasza okolica jest zaśmiecona– pozostanie zaśmiecona. Jeśli zaś ją posprzątamy, to także innym będzie zależało, by taka właśnie pozostała. Mamy nadzieję, że „Plogging Siedlce” to tylko bodziec, który poruszy naszą społeczność i idea ploggingu na stałe wpisze się w kalendarz codziennych treningów.
 

(N.S/ZUO Siedlce)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone