Zamknij

Targowa ma zgodę weterynarzy. Można organizować targi zwierząt.

19:01, 11.05.2018 | N.S/www.siedlce.pl
Skomentuj

7 maja Inspekcja Weterynaryjna- Powiatowy Lekarz Weterynarii wydała zgodę na dalsze prowadzenie targowiska przy Targowej 32, na którym mieszkańcy miasta i okolic będą mogli ponownie handlować drobnym inwentarzem: gołębiami, królikami i drobiem.
Przesłana do magistratu decyzji mówi, iż działając na podstawie Ustawy z 11 marca 2004 roku o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Siedlcach- po rozpatrzeniu wniosku Miasta z 24 kwietnia- nadaje podmiotowi prowadzącemu działalność, polegającą na organizowaniu targu zwierząt, tj. gołębiami, drobiem, królikami przy ul. Targowej 32, numer identyfikacji weterynaryjnej. Oznacza to, że miasto otrzymało określony zakres i narzucony rodzaj prowadzonej działalności. Rzeczą najważniejszą jest fakt, iż magistrat może organizować targi, wystawy, pokazy i konkursy zwierząt na tym terenie.
Właścicielem terenu przy ul. Targowej 32 jest samorząd lokalny, a w jego imieniu działalność usługową prowadzi na nim Fundacja Pomocy dla Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych (ul. Południowa 1, Siedlce).
Kością sporu były niespełnione ustawowe warunki sanitarne na targowisku, a przede wszystkim brak zdatnej do picia wody. M.in. takie obiekcje miał lekarz weterynarii w stosunku do samorządu jako właściciela w ubiegłym roku. Magistrat spełnił oczekiwania: oznaczył teren, zadbał o pomieszczenie dla stałej obecności lekarza weterynarii na targowisku, zobowiązał się do systematycznego odkażania targowiska oraz wyposażył je w pojemniki na odpady pochodzenia zwierzęcego. Będzie również dostarczał wodę w dużych pojemnikach z wiadomego źródła.

(N.S/www.siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone