Zamknij

Siedlczanie na rzecz czystego środowiska. Międzynarodowy Dzień Ziemi już wkrótce.

11:06, 16.04.2018 | N.S/ZUO Siedlce
Skomentuj

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie weźmie udział w obchodach Dnia Ziemi. Przyjdź wraz z całą rodziną nad Zalew Muchawka i weź udział w Dniu Ziemi organizowanym przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach w ramach kampanii "Siedlce? Naturalnie!".
W sobotę 21 kwietnia od godziny 14:00 odbędzie się wielkie sprzątanie zalewu. Akcję koordynują członkowie Okręgowego Związku Wędkarskiego Koło Nr 1 Siedlce Miasto. Jak można pomóc? Wszyscy lubimy spędzać czas nad zalewem, posprzątajmy razem ten akwen i przygotujmy nasz Zalew na lato.
W niedzielne popołudnie nad zalew przybędą całe rodziny, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Od godziny 13:00 odbywać się będą warsztaty i zabawy ekologiczne dla dzieci. Prowadzona będzie także zbiórka butelek PET– za 1 kg zgniecionych butelek PET, otrzymasz 1 sadzonkę. Stoiska informacyjne i kramy ze zdrową żywnością na pewno przyciągną licznych amatorów. Będzie też możliwość poznania podopiecznych „Zwierzolubów” z Siedlec, wyjścia z nimi na krótki spacer czy ofiarowania karmy. Punktualnie o 15:00 startuje Rodzinny Bieg dla Ziemi dookoła Zalewu. Forma udziału jest dowolna - bieg, marszobieg czy marsz z kijkami. Nie są to zawody, a wspólny rekreacyjny bieg dla osób w każdym wieku od juniora po seniora. Dystans do pokonania to ok. 3 km.
Udział dla wszystkich chętnych jest bezpłatny. Zapisy prowadzone będą od godziny 13:00, a pierwsze 400 osób otrzyma pakiet z pamiątkową koszulką i medalem. Koszulka pochodzi z recyklingu, co oznacza, że w całości została wyprodukowana z surowców wtórnych.
O godzinie 18:00 zaplanowana jest plenerowa projekcja filmu przyrodniczego „Królestwo”.

(N.S/ZUO Siedlce)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone