Zamknij
REKLAMA

O wakacjach kredytowych podczas konferencji

17:21, 02.08.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Uprawnionych do rządowych wakacji kredytowych jest ponad 2 mln osób, do tej pory skorzystało z nich ponad pół miliona Polaków.

O wsparciu kredytobiorców, zasadach wakacji kredytowych i stosowaniu ich w sposób obiektywny i sprawiedliwy podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Węgrowie mówił poseł Maciej Górski.

- Kredytobiorcy będą mogli skorzystać z czterech rat wakacji kredytowych w każdym z lat 2022 i 2023. Mogą one dotyczyć jednej umowy zawartej w złotówkach w celu zakupu nieruchomości przeznaczonej na własne potrzeby. To jest nawet 8 miesięcy bez spłaty rat kredytowych. Wakacje kredytowe dotyczą zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej kredytu. Terminy na spłatę rat zostaną przedłużone bez żadnych dodatkowych odsetek - powiedział poseł Górski.

Już od 29 lipca klienci banków składają wnioski o wakacje kredytowe. Spłatę kredytu można zawiesić na dwa miesiące w trzecim i na dwa miesiące w czwartym kwartale 2022 r. oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 r.

Jak powiedział wsparcie jest szerokie, a rząd nie stoi bezczynnie. Jest to związane z sytuacją gospodarczą i polityczną, a rząd nie zostawi obywateli samych sobie. 

- Koszt wakacji kredytowych dla banków to około 20 mld zł, a one sobie poradzą mając duże zyski. Nie ma zagrożeń, system bankowy jest silny, rentowny, posadowiony na solidnych fundamentach. Dlatego muszą stosować się do regulacji ustawowych - mówił Maciej Górski. 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

zadłużony zadłużony

2 1

W tym samym czasie Morawiecki prezentował podobną informacje. Widać , że to działanie kampanijne. 18:22, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BenekBenek

2 1

A z jakiej on partii, bo nie chce mi się czytać? Jak z PiS to nie czytam! 22:02, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pogodny seniorpogodny senior

1 0

Wakacje kredytowe to "pogoda dla bogatych", a chrust plus dla seniorów 22:09, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%