Na rondzie Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Mińsku Mazowieckim stanęła kolorowa rzeźba- kwiat.
"Tancerka kwiatowa" to sztuka w otoczeniu, w którym spędzamy naszą codzienność towarzyszy ludziom od wieków. Nawiązuje dialog z przestrzenią publiczną, kształtuje estetykę miasta i prowokuje mieszkańców do rozmów i refleksji.
Rzeźba to artystyczna odpowiedź na konkurs na formę rzeźbiarską pt. ”Radość”, przeprowadzony przez nasze miasto w roku 600-lecia.
Komisja konkursowa w składzie: Maciej Cudny – fundator nagrody, wiceprezes firmy Remex, Robert Jaworski – architekt, członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Tomasz Sadlej – malarz, prof. APS, Hanna Mrozowska – nauczycielka rzeźby w Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim, Krzysztof Rusiecki – artysta, malarz i nauczyciel oraz Marta Chróst – starszy inspektor w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu, po zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami wyłoniła zwycięzców konkursu.
Praca „Tancerka kwiatowa” autorstwa Aleksandry Szlasy-Rokickiej i Kajetana Karkucińskiego zdobyła nagrodę główną. Realizacja zwycięskiego projektu została zatwierdzona Uchwałą Rady Miasta.
Artyści to: Aleksandra Szlasa - Rokicka studentka wydziału rzeźby Warszawskiej ASP w pracowni Andrzeja Sołygi oraz Kajetan Karkuciński - absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który obecnie pracuje na wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie oraz w Warszawskiej Szkole Reklamy. Uczestnik międzynarodowych plenerów rzeźbiarskich.Za wsparcie techniczne i opiekę nad artystami dziękujemy Radkowi Rolfowi.
Roślinność zaprojektowana przez miejski ZGK stanowi integralną część instalacji i z czasem będzie coraz bujniejsza.
Nietypowa rzeźba zdobyła przychylność mieszkańców i liczą na kolejne tego typu środowiskowe spotkania ze sztuką.
źródło: miasto Mińsk Mazowiecki
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz