Zamknij

Tysiąc głosów na budżet

15:03, 04.10.2023 IR Aktualizacja: 15:08, 04.10.2023
Skomentuj

Znamy zwycięski projekt Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Tym razem mieszkańcy miasta zadecydowali, aby część pieniędzy przeznaczyć na zakup nowych drzew i nasadzenia roślin.

Tegoroczny zwycięski projekt (pt. Zielony Łuków - dbajmy o miejską zieleń) zdobył 373 głosy mieszkańców. Pomysł zazielenienia Łukowa pokonał m.in. propozycję wykonania oświetlenia oraz utwardzenia alei parkowej od ul. Stodolnej do bulwaru nad Krzną, która zdobyła 237 głosów, a także zakup dmuchanego parku wodnego na tafli zalewu Zimna Woda, który uzyskał 213 głosów.Głosy można było oddawać od poniedziałku, 11 września, do niedzieli, 24 września, za pośrednictwem specjalnej strony internetowej bądź przez wrzucenie tradycyjnej karty do urny wystawionej w siedzibie Urzędu Miasta.

Z możliwości tej skorzystało 1023 mieszkańców Łukowa, którzy oddali 1007 ważnych głosów. Co ciekawe, przytłaczająca liczba głosów - aż 98% wszystkich - była oddana przez internet, z czego 78% oddanych zostało za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak telefon czy tablet. Ponadto w tegorocznej edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego chętniej głosowały kobiety (58%), a najliczniejszą grupą wiekową były osoby w wieku 36-49 lat.Liczba głosów na wszystkie zgłoszone i dopuszczone do głosowania projekty do Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok przedstawia się następująco:- Zielony Łuków - dbajmy o miejską zieleń - 373 głosy (37,04%);- Bezpieczne przejście do bulwaru nad Krzną i ogródków działkowych - 237 głosów (23,54%);- Zakup i montaż dmuchanego parku wodnego na zalewie Zimna Woda - 213 głosów (21,15%);- Ścieżka edukacyjna do nauki jazdy i prowadzenia wózka inwalidzkiego - 94 głosy (9,33%);- EkoSłupki sygnalizujące jakość powietrza w Łukowie - 54 głosy (5,36%);- Instalacja stołów do tenisa stołowego - 36 głosów (3,57%).

Wyniki głosowania znaleźć można na stronie internetowej https://lukow.budzet-obywatelski.org/wyniki.Teraz zwycięski projekt Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok zostanie zapisany w najbliższym projekcie uchwały budżetowej Miasta Łuków i będzie rozpatrywany przez radnych podczas budżetowej sesji Rady Miasta, która odbędzie się najprawdopodobniej w grudniu bieżącego roku.Władze miasta dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w Łukowski Budżet Obywatelski na różnych jego etapach (m.in. zgłaszając wnioski, umieszczając swoje poparcie, a także oddając głosy na poszczególne propozycje) i zachęcają do podobnej aktywności w przyszłości.

 

 

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%