Zamknij
REKLAMA

Droga uroczyście otwarta i poświęcona

17.06, 03.10.2022 KL Aktualizacja: 17.06, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W miejscowości Sągole, powiat sokołowski odbyła się uroczystość otwarcia oraz poświęcenia drogi powiatowej  przebudowanej na odcinku Sągole - Skibniew - Podawce  oraz na odcinku Grzymały - Sągole.

Powiat sokołowski do realizacji projektu, dotyczącego przebudowy drogi na terenie gminy Sokołów Podlaski i Kosów Lacki przystąpił w 2020 roku. Był on dofinansowany  ze środków w ramach  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość projektu wyniosła 3 397 473,34 zł, a kwota dofinansowania to  2 297 998,97 zł.

Celem projektu była poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla użytkowników ruchu drogowego w tym pieszych, a także zapewnienie spójności sieci dróg publicznych poprzez poprawę jakości i dostępności wewnątrz regionalnych połączeń komunikacyjnych o znaczeniu lokalnym. Wykonana została przebudowa drogi powiatowej w dwóch odcinkach o łącznej długości 3 612,50 m. Powstała jezdnia z nawierzchnią bitumiczną  o szerokości 5,50 m przy szerokości pasa ruchu, który wynosi 2,75 m.  Wykonane zostały pobocza z kruszywa łamanego oraz zbudowane  chodniki  dla pieszych o łącznej długości 667,70 m. W ramach przebudowy drogi powiatowej wykonane zostały dwa skrzyżowania.

W uroczystości wzięli udział: senator i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, starosta sokołowski Elżbieta Sadowska, burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak, radna powiatowa Urszula Krzymowska, ks. Krzysztof Malinowski, który drogę poświęcił, przewodniczący rady Wiesław Wiśniewski, radny gminny Zbigniew Jesionowski, sołtysi wsi Sągole i Grzymały oraz liczne grono mieszkańców tych  miejscowości.

- Nie ważne czy mieszkamy w Warszawie, Wyszomierzu czy Sągolach, jest to takie samo miejsce do mieszkania i warunki powinniśmy mieć jednakowe, tzn. dostęp do infrastruktury drogowej, oświaty, służby zdrowia. Od kilu lat robimy wszystko, aby szczególnie w Polsce Wschodniej, która przez lata była zaniedbywana, stworzyć coraz lepsze warunki do życia i mieszkania, bo tutaj mieszkają ludzie wartościowi. Może nie uda się tego zrobić od razu, ale wiele inwestycji w ciągu ostatnich lat w powiecie sokołowskim udało się zrealizować - mówił podczas otwarcia senator Waldemar Kraska.

Obecni na uroczystości goście podkreślali jak ważne jest współdziałanie samorządów, gminnego z powiatowym, aby wspólnie te inwestycje realizować. Wtedy możemy zdecydowanie więcej zrobić, mimo różnic politycznie, bo droga nie ma barw politycznych, ta droga jest dla wszystkich mieszkańców, dlatego trzeba ją było wykonać, aby można było bezpiecznie dojechać do miejsca pracy, szkoły,  urzędu,  kościoła czy ośrodka zdrowia. Wyrażali nadzieję, że wybudowana droga będzie bezpieczna i komfortowa oraz przez wiele lat posłuży mieszkańcom okolicznych miejscowości. 
 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%