Zamknij
REKLAMA

Siedlecki rap z duszą, czyli Mikus na scenie

10:00, 26.05.2023 PM Aktualizacja: 10:55, 26.05.2023
Skomentuj

Mieliście okazję posłuchać ostatnio jego rapu podczas Jackonaliów, gdzie mógł zaprezentować swoją nawijkę.

Mowa o Patryku Mikusie, który rapem zajmuje się od ponad 10 lat. Dlaczego warto poznać jego sylwetkę? Ze względu na progres i efekty jego pracy.

- Do tej pory najlepiej przyjął się mój utwór pt. "W Siedlcach", który niebawem dobije do 80 tysięcy wyświetleń na YouTube. Właśnie wydałem swój solowy album - wprowadza raper.

Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nazywam się Patryk Mikus i pochodzę z Siedlec. Swoich sił w rapie próbuję od ponad 10 lat. Nagrywam pod szyldem Składowa Records, którego założycielem jest mój kumpel Ali, a w skład naszej ekipy wchodzi jeszcze Piffko. Nasze utwory znajdziecie na YouTube. Mamy za sobą setki nagranych kawałków - luźne single, epki, albumy oraz dziesiątki koncertów, z czego większość to supporty. Kilka wydarzeń organizował Ali. Występujemy jako Składowa Records. W ostatnim czasie wydałem swój solowy krążek o tytule " 94' ", który został wytłoczony. To pierwsza moja fizyczna wersja płyty. Jeśli chodzi o promocję naszej twórczości to wchodzą w grę chyba jedynie YouTube, Instagram, Facebook i w moim przypadku od kilku dni Spotify.

Patryk tworzy już od 2010 roku, skąd zatem czerpie pomysły na tyle utworów?

Pomysły podsuwa samo życie. Czy to wydarzenia na świecie, w kraju, w mieście, czy na osiedlu(śmiech)...albo nawet w rodzinnym domu. Ten cały mój rap to forma wypowiedzi, osobiste przeżycia, spostrzeżenia, myśli i emocje, które czasem gdzieś trzeba wyrzucić. Sam proces pisania tekstów ciężko określić jakoś konkretnie, bo raz siadam do kawałka i nie mogę skończyć go przez miesiąc, raz napisze kawałek w dwie godziny, raz zapisuje jakieś pojedyncze wersy, które wpadną do głowy i potem jakoś to sklejam w całość, a raz jeszcze inaczej. Naprawdę różnie.

Jak wyglądała Twoje droga wyjścia do ludzi z Twoją twórczością?

Na początku nie byłem nazwijmy to "odważny" ze swoimi utworami, bo to dopiero raczkowało i miałem świadomość, że jeszcze nie bardzo się klei, więc aż tak nie pchałem się z tym do ludzi, ale z nagrywki na nagrywkę było lepiej i coraz bardziej to czułem. Puszczało się kolegom, znajomym i z czasem, z kolejnymi rzeczami moja pewność w tym, co robię wzrasta.

Co chciałbyś przekazać odbiorcom swoimi utworami?

Chciałbym, żeby ktoś w moich tekstach odnalazł cząstkę siebie. Żeby mógł się z tym utożsamić, wiesz. Często też nawijam o relacjach międzyludzkich i fajnie, jakby ludzie bardziej starali się siebie nawzajem zrozumieć, nie oceniać.

Czy łatwo być artystą w niedużym mieście?

Nie jestem artystą(śmiech), to za duże słowo. A odpowiadając na tego typu pytanie to...normalnie. Ani ziębi ani grzeje(śmiech). Fajnie, jak otrzymam od kogoś feedback, że to co robię jest spoko. Tym bardziej, jeżeli jest to ktoś kogo nie znam i on mnie prywatnie. To znaczy, że gdzieś to szerzej się niesie.

Co chciałbyś osiągnąć? Czy chciałbyś się wybić?

Zależy co znaczy "wybić się". Chciałbym nagrywać płyty i grać koncerty. Chciałbym, żeby ktoś tego słuchał ze zrozumieniem. Jeżeli to można nazwać wybiciem się to tak.

Który Twój utwór jest Twoim ulubiony?

Tytułowy " 94' " z nowej płyty. I klimatem i tekstem jest najbliższy mi i moim kolegom, z którymi coś tam przeżyłem.

 

Nowego albumu możecie posłuchać na Spotify, a także na YouTubie. Dajcie znać czy się Wam podobało. Patryk czeka na Wasz feedback!

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%