Zamknij
REKLAMA

Wykład „Żołnierze Wyklęci"

10:03, 23.02.2023 mat.oprac.PA Aktualizacja: 12:31, 23.02.2023
Skomentuj

Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na wykład pt. „Żołnierze Wyklęci".

Wykład z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" odbędzie się 1 marca o godz. 18.00 w ratuszu „pod Jackiem" przy ul. Piłsudskiego 1. Spotkanie poprowadzi prof. Dariusz Magier.

Podczas wykładu zostaną poruszone ważne z punktu widzenia badań naukowych zagadnienia m.in.: Jak badać historię Żołnierzy Wyklętych? Jakie stosować metody poznawcze z arsenału, którym dysponuje historia? Gdzie szukać źródeł, jak je wykorzystywać i jak poddawać je krytyce naukowej?

Wystąpienie będzie wzbogacone fotografiami i materiałem filmowym prezentującymi „Żołnierzy Wyklętych”. Wstęp 2 zł od osoby.

Dariusz Magier - ur. 1971 r, dr hab. nauk humanistycznych w dyscyplinie historia (absolwent UMCS w Lublinie). Profesor UPH w Siedlcach, dyrektor Instytutu Historii. Kustosz w Archiwum Państwowym w Siedlcach. Zainteresowania naukowe koncentruje na archiwistyce, kancelarii XX w., biurokracji komunistycznej i dziejach najnowszych Podlasia. Autor wielu artykułów naukowych oraz monografii, z których najnowsze to „Siedlecka kontrrewolucja oczami komunistów” (Siedlce 2021) oraz „O sens w archiwistyce” (Lublin 2022).

fot.: Muzeum Regionalne

(mat.oprac.PA)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%