Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Mordy zostali oficjalnie docenieni na najwyższym szczeblu państwowym. Przedstawiciele jednostek OSP z Wielgorza oraz Czepielina odebrali oficjalne podziękowania za profesjonalizm, odwagę oraz ogromne zaangażowanie podczas wymagających działań ratowniczo-gaśniczych w powiatach wołomińskim i mińskim.
W poniedziałek, 22 czerwca, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy odbyła się uroczysta odprawa służbowa.
Uroczysta odprawa
Jej głównym celem było podsumowanie skomplikowanej akcji gaszenia pożaru lasu na granicy powiatów wołomińskiego i mińskiego, który wybuchł na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Wydarzenie zgromadziło najważniejsze osoby w państwie odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W odprawie uczestniczyli wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Czesław Mroczek, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciech Kruczek oraz Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Artur Gonera wraz z zastępcą st. bryg. Maciejem Bieńczykiem. Obecni byli również I Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego dh Antoni Jan Tarczyński, a także przedstawiciele innych służb i instytucji wspierających działania straży pożarnej. Podczas spotkania komendant główny omówił szczegółowy przebieg działań, zaangażowanie sił i środków oraz kluczowe wnioski z tej ogromnej akcji. Szczególną uwagę zwrócono na gigantyczną skalę zdarzenia, potrzebę sprawnej koordynacji oraz doskonałe współdziałanie jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i służb pomocniczych.
Wyróżnieni za odwagę
Istotnym punktem odprawy było wręczenie oficjalnych podziękowań za zaangażowanie i skuteczne współdziałanie. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciecha Kruczka słowa najwyższego uznania odebrali reprezentanci jednostek OSP z terenu gminy Mordy. Oficjalne listy z podziękowaniami dla swoich jednostek odebrali osobiście: prezes OSP Wielgorz dh Marian Lipiński oraz wiceprezes-naczelnik OSP Czepielin dh Bartosz Budzyński. Minister Czesław Mroczek wraz z komendantami przekazał wyrazy wdzięczności przedstawicielom łącznie 197 wyróżnionych jednostek, komponentów i instytucji.
- Obecność jednostek OSP Wielgorz i OSP Czepielin w tak elitarnym gronie to niepodważalny dowód na to, że w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Mordy służą profesjonaliści, którzy bez wahania ruszają do najtrudniejszych zadań – podsumowuje burmistrz Mordów Łukasz A. Wawryniuk.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciesiedleckie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz