Wiadomości z regionu- informacje, nawsy, fotorelacje

Zamknij

Gmina Siedlce: Golice z wielkim sercem. Zebrano 106 tys. zł

MAT. OPR. 12:17, 25.06.2026 Aktualizacja: 12:19, 25.06.2026
Skomentuj Gmina Siedlce: Golice z wielkim sercem. Zebrano 106 tys. zł Wydarzenie połączyło sport, muzykę, rodzinne atrakcje i ogromną solidarność lokalnej społeczności. Fot. Marta Wożnica/Zespół Oświatowy w Golicach

Na boisku szkolnym w Golicach odbył się piknik charytatywny, który zgromadził wielu mieszkańców i gości. Dzięki ich zaangażowaniu na leczenie i rehabilitację Marysi Lisiewicz, cierpiącej na zespół Retta, udało się zebrać 106 tys. zł.

Wydarzenie połączyło sport, muzykę, rodzinne atrakcje i ogromną solidarność lokalnej społeczności.

Program pikniku był bardzo bogaty. Na sportową część imprezy złożyły się turniej piłki nożnej oraz bieg charytatywny. Uczestnicy mogli obejrzeć także pokazy zapaśnicze i sztuk walki, spotkać się z zawodnikami rugby, skorzystać z przejażdżek konnych i bryczką, a także zobaczyć prezentacje motocykli, quadów oraz zabytkowych samochodów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy przygotowane przez strażaków z OSP Pruszyn i OSP Błogoszcz, funkcjonariuszy policji, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Sanepidu oraz ratowników Meditrans. W programie znalazł się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pokaz iluzji.

Organizatorzy zadbali szczególnie o najmłodszych. Dzieci mogły korzystać z dmuchańców i trampoliny, brać udział w warsztatach artystycznych, malowaniu twarzy, zaplataniu kolorowych warkoczyków oraz zabawach z bańkami mydlanymi. Przygotowano także konkursy z nagrodami, animacje, strefę gier rodzinnych oraz spotkanie z alpakami.

Nie zabrakło muzyki. Na scenie wystąpili młodzi wokaliści i zespoły, m.in. Sky’s, Kryters, No Name Band, SOSzW Band, Niekompletni, The Elements oraz Zespół Ludowy Zaliwianie. Na uczestników czekały także regionalne przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, a ponadto lody, wata cukrowa, popcorn i lemoniada.

Na zakończenie pikniku wręczono nagrody zwycięzcom turnieju piłkarskiego i biegu charytatywnego. Podziękowano również sponsorom oraz darczyńcom, którzy wsparli organizację wydarzenia i zbiórkę.

Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się na znakomity wynik finansowy. Dla Marysi zebrano 106 tys. zł.

Organizatorzy podziękowali wszystkim osobom, instytucjom, sponsorom, wolontariuszom oraz uczestnikom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do osiągnięcia tego rezultatu. I podkreślili: – Państwa zaangażowanie, wsparcie i otwarte serca pokazały, jak wielką siłę ma lokalna społeczność.  

Zdjęcia: Marta Wożnica/Zespół Oświatowy w Golicach

(MAT. OPR.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciesiedleckie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%