Zamknij
REKLAMA

Święto Niepodległości w gminie Zbuczyn rodzinnie i na sportowo

22.26, 14.11.2022 KU Aktualizacja: 22.33, 14.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Zbuczyn świętowała 104. rocznicę obchodów Święta Niepodległości. Nie mogło się obyć tego dnia bez biegów ulicznych i wielu innych atrakcji.

Po mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Stanisława w Zbuczynie delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Poległych Obrońców Ojczyzny w Zbuczynie.

Od 10:30 pod Szkołą Podstawową zaczęła się dwunasta edycja Biegów Niepodległości ulicami miejscowości. Tego dnia zorganizowano biegi dziecięce w różnych kategoriach wiekowych, ale także rywalizację seniorów na 5 km i Nordic Walking.

- Jak co roku pojawiły się na starcie setki uczestników młodszych i starszych i to bardzo cieszy. Biegi te zorganizowano dzięki pracy kilku lokalnych stowarzyszeń i organizacji - powiedział wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak.

Drugim z ośrodków na terenie którego zorganizowano gminne obchody był Krzesk-Królowa Niwa. Zorganizowano tam patriotyczny bieg, złożono wieńce pod pomnikiem rozstrzelanych mieszkańców, dokonano odsłonięcia ścieżki edukacyjnej "Leśne i Łąkowe Zagadki" i przedstawiono program artystyczny "Wszyscy dla Niepodległej".

Wyniki XII edycji biegów niepodległościowych w Zbuczynie

Fotogaleria z biegów dziecięcych

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%