Zamknij
REKLAMA

Ukazał się kolejny tom Słownika Biograficznego

14:14, 01.12.2021 KL Aktualizacja: 14:14, 01.12.2021
Skomentuj

Instytut Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przygotował kolejny, szósty już tom Słownika biograficznego Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza. 

Redaktorami tomu są prof. Józef Piłatowicz oraz prof. Katarzyna Maksymiuk. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego UPH. 

Na zawartość wydawnictwa składa się 86 nowych biogramów ludzi związanych poprzez swoje urodzenie lub działalność z ze wszystkimi powiatami regionu. Należy podkreślić, że hasła przygotowało aż 37 autorów, z czego tylko 3 to pracownicy Instytutu Historii. Resztę stanowią historycy zainteresowani dziejami Podlasia i Mazowsza oraz regionaliści. Oznacza to silne oddziaływanie Słownika na lokalną społeczność, i zainteresowanie, jakim cieszą się informacje o życiu wybitnych jednostek związanych z historią naszych małych ojczyzn.

Równocześnie z publikacją papierową o nowe hasła wzbogacony został E-SŁOWNIK, czyli jego elektroniczna wersja, dostępna dla wszystkich zainteresowanych pod adresem internetowym: https://slownik-biograficzny.uph.edu.pl/

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%