W Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale serca biły w rytm wspólnej zabawy i aktywności. Profilaktyczny Piknik Rodzinny „Moja Rodzina – Formę Trzyma” zgromadził mieszkańców, którzy udowodnili, że siła tkwi w integracji i wzajemnym wsparciu. Nie zabrakło też akcentu charytatywnego.
Wydarzenie oficjalnie otworzyli zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach podkreślali kluczową rolę działań profilaktycznych, regularnej aktywności fizycznej oraz budowania silnych więzi – zarówno w rodzinie, jak i w całej lokalnej społeczności.
Młode talenty
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci z radością korzystały z dmuchańców, malowania buziek czy kolorowych tatuaży. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu strażackiego i opowieść o codziennej służbie druhów z OSP Nowe Opole. Swoje stoiska mieli również partnerzy wydarzenia, w tym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, oferując materiały edukacyjne i informacje.
Ważnym punktem programu były występy artystyczne uczniów. Ich prezentacje dostarczyły publiczności wielu wzruszeń, radości i powodów do dumy, podkreślając talent drzemiący w lokalnej młodzieży.
Strefa gastronomiczna tętniła życiem i zapachami. Od kiełbasek i karkówki z grilla, przez domowe ciasta i sałatki, po świeże gofry, lemoniadę, bubble tea, popcorn i watę cukrową – każdy znalazł coś dla siebie.
Społeczność Strzały nie zapomina
Duże emocje wzbudziła loteria fantowa, a kulminacyjnym momentem było losowanie nagrody głównej – smartwatcha. Podczas wydarzenia uhonorowano również laureatów konkursów gminnych oraz rozlosowano karnet na rodzinne wyjście na basen.
Wydarzenie miało wymiar nie tylko zabawowy, ale też charytatywny. Ze środków zebranych podczas pikniku 10 tys. zł przekazano rodzicom ucznia, który dwa lata temu został potrącony na przejściu dla pieszych w Strzale. Od tamtego czasu szkolna społeczność systematycznie wspiera rodzinę chłopca.
Podziękowania i podsumowanie
Organizatorzy podkreślają, że sukces pikniku był możliwy dzięki zaangażowaniu sponsorów, partnerów, rodziców i wszystkich wspierających. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Siedlce. A jednym z partnerów był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. I dodają: - Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas pozostanie na długo w pamięci i będzie inspiracją do dalszego dbania o zdrowie, aktywność oraz rodzinne relacje. Wydarzenie po raz kolejny pokazało, że wspólne działania na rzecz profilaktyki i integracji przynoszą wymierne efekty.
Fot. ZOW Strzała




Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciesiedleckie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz