Zamknij

Używki zagrożeniem współczesnej młodzieży

22:05, 17.10.2023 ID Aktualizacja: 11:32, 20.10.2023
Skomentuj

Uzależnienia wśród młodzieży. Nie tylko komputery i zagrożenia w sieci są problemem współczesnym dorastających ludzi. Co jest przyczyną i na co zwracać szczególną uwagę?

Oprócz tego, że większość naszych dzieci najchętniej dobę spędziłoby z nosem w telefonie czy komputerze, a odebranie im go oznaczałoby koniec świata, istnieją jeszcze inne zagrożenia, na które powinniśmy uważać.Niestety nadal bardzo dużo młodych ludzi uzależnia się też od alkoholu, narkotyków czy nikotyny. Powszechna coraz bardziej narkomania i uzależnienie od silnych środków odurzających doprowadza do wielu tragedii na całym świecie. Obecnie najpopularniejszymi formami uzależnienia jest zażywanie środków odurzających typu: amfetamina, marihuana, kokaina czy halucynogeny. Częstym powodem są problemy w domu czy w szkole. Więc od obserwacji tego powinniśmy zacząć. Kłopoty z porozumieniem z rodzicami lub emocje czy konflikty, jakie są w rodzinnym domu, doprowadzają do tego, że młodzi sięgają po ,,rozluźnienie”. Niektórzy twierdzą także, że to pomaga w nauce i przyswajaniu wiedzy, nie zdając sobie tak naprawdę sprawy z tego, jak niszczą swój organizm. Dodatkowym czynnikiem jest także środowisko jakim otacza się nasze dziecko i które być może traktuje to jako tylko dobrą zabawę i uczucie ,,fazy”.

Istotne jest abyśmy odpowiednio obserwowali zachowanie naszych dzieci i zmiany widoczne np. w oczach. Nie zapominajmy, że odpowiednia rozmowa oraz kształcenie, co niesie za sobą takie zażywanie, mogą uchronić zarówno ich, jak i nas przed tragedią.

Dzieci są tylko dziećmi - czasami popełniają błędy nie tylko z niewiedzy, ciekawości czy dla szpanu, ale też dążąc do zaspokojenia naszych ambicji. Czynnikami, które powinny wzbudzić nasz niepokój, są np. gwałtowne zapotrzebowanie na większą gotówkę, pojawiające się bardzo dobre oceny w szybkim czasie lub drastyczny ich spadek, zmiany żywieniowe, utrata zainteresowania rzeczami, które do tej pory lubiły, i - co najgorsze - puste woreczki czy inne rzeczy, które mogą być powiązane z narkotykami.

Pamiętajmy, żeby starać się podejść do problemu z rozsądkiem. Zacznijmy od rozmowy i badania moczu na wykrycie narkotyków w organizmie, a w ostateczności poszukajmy pomocy u specjalistów.Nawet drobne zmiany są warte przeanalizowania. Lepiej zapobiegać niż udawać, że mnie to nie dotyczy.

 

fot.zdjęcie podglądowe pixabay

 

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%