Zamknij

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Węgrowie

19:00, 02.04.2019 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Rynek Mariacki w Węgrowie ponownie zaświecił się na niebiesko. Obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto, którego celem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu.

W Węgrowie obchody te odbyły się po raz czwarty. Organizatorem happeningu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA Węgrów”.

Wspólne marzenia

(…)

Zebranych na rynku gości przywitała dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie Hanna Kasperowicz. – Każdy z nas jest inny, ale to co nas różni, nie powinno nas dzielić, tylko łączyć. Jak mówią słowa piosenki dla każdego z nas jest miejsce pod wspólnym dachem nieba – przekonywała pani dyrektor. Po niej głos zabrała starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak. – (…) W samorządzie powiatu węgrowskiego staramy się myśleć o wszystkich, którzy są dotknięci spektrum autyzmu. Rozmawiamy z panią dyrektor, mamy pewne pomysły, aby pomóc szczególnie osobom dorosłym w funkcjonowaniu po skończeniu szkoły. (…) – mówiła pani starosta. Z kolei burmistrz Węgrowa Paweł Marchela dziękował za zorganizowanie akcji i obiecywał, że dzieci zawsze mogą na niego liczyć.

Zbiórka w szczytnym celu

Po wystąpieniach gości przyszedł czas na występy artystyczne. Najpierw zaprezentowany został wzruszający taniec „Drewnianych lalek”, potem można było wysłuchać minikoncertu w wykonaniu uczennicy SOSzW. (…) Podczas niebieskiego święta zachęcano również do włączenia się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometrów Dobra”. – Po za tym, że zarażamy optymizmem, chcemy zarażać dobrocią. Od miesiąca bierzemy udział w dobroczynnej kampanii „Kilometrów Dobra”. W akcji bierze w niej udział 47 organizacji z całej Polski. Każda z nich zbiera złotówki na swój własny cel. My zbieramy środki na zakup sprzętu do terapii i rehabilitacji naszych podopiecznych. Od jakiegoś czasu jesteśmy na pierwszym miejscu w rankingu. Myślę, że to duża zasługa dla Węgrowa, które jest niewielkim miastem. To wszystko dzięki ludziom dobrego serca, którzy systematycznie nas wspierają. Prosimy o wsparcie, włączcie się do naszych starań. Zbierajcie z nami „Kilometry Dobra” – przekonywała prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA Węgrów” Gabriela Strąk.    

Każdą złotówkę można było wymienić na coś słodkiego – babeczkę czy ulubiony kawałek ciasta. Piątkowy happening zakończył się symbolicznym wypuszczeniem w niebo niebieskich balonów.

Więcej w Życiu Siedleckim w piątek, 5 marca

Więcej zdjęć w fotogalerii

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone