Zamknij

Mazowsze zainwestuje 76 mln zł w drogi w naszym subregionie

14:32, 11.01.2018 | INFO/FOT. UMWM
REKLAMA
Skomentuj

Na modernizacje i budowy dróg, doposażenie i remonty w placówkach służby zdrowia i instytucjach kultury na terenie subregionu siedleckiego, władze Mazowsza przeznaczą w tym roku w sumie 100 mln zł. Które trasy będą modernizowane?

Znaczna część zaplanowanych na 2018 r. wydatków inwestycyjnych zostanie przeznaczona na rozbudowę infrastruktury drogowej. Na ten cel Mazowsze przeznaczy ponad 570 mln zł, z czego blisko 76 trafi do subregionu siedleckiego. Ponad 20,3 mln zł pochłoną natomiast inwestycje w siedleckim szpitalu, a ponad 3,3 mln zł – w instytucjach kultury. Znajdą się także środki na wsparcie dla organizacji pozarządowych – 34,4 mln zł. Znaczącą pozycją w budżecie Mazowsza są także dotacje dla przewoźników kolejowych – spółek Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. W przyszłym roku wyniosą one łącznie 286,6 mln zł. 

Drogi
Na rozbudowę, modernizację i budowę nowych dróg w subregionie siedleckim samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy blisko 76 mln zł. Wśród największych inwestycji drogowych planowanych na 2018 r. w subregionie siedleckim znalazły się:

- rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa-Węgrów – ponad 39 mln zł;
- rozbudowa i przebudowa obiektów inżynierskich w miejscowościach Wyczółki i Latowicz – 13 mln zł;
- przebudowa drogi wojewódzkiej nr 803 na odcinku Żelków-Dąbrówka-Ług oraz Skórzec-Ruda Wolińska – 13,5 mln zł;
- rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 802 od skrzyżowania z drogą krajową nr 17 do granicy miasta Mińsk Mazowiecki – 5 mln zł;
- przebudowa drogi wojewódzkiej nr 802 przejście przez Latowicz-Wymyśle wraz z odwodnieniem – ponad 2,4 mln zł;
- remont drogi wojewódzkiej nr 690 od miejscowości Białe-Papieże do Białe-Misztale (gm. Boguty- Pianki) – 1,2 mln zł;
- remont drogi wojewódzkiej nr 698 w Stoku Lackim (pow. siedlecki) – 1 mln zł;
- budowa tunelu drogowego oraz drogi wojewódzkiej nr 638 w Sulejówku – 831 tys. zł (są to środki na opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do budowy tunelu).

Ponadto, samorządy ze wschodniego Mazowsza będą mogły ubiegać się także o wsparcie inwestycji drogowych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Na ten cel w budżecie Mazowsza zostało zarezerwowanych 50 mln zł.

Zdrowie
Na modernizacje i rozbudowy w placówkach służby zdrowia z subregionu siedleckiego samorząd Mazowsza przeznaczy w sumie ponad 20 mln zł. Środki te trafią m.in. do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, w którym kontynuowana będzie rozbudowa istniejącej infrastruktury o nowy obiekt – Siedlecki Ośrodek Onkologiczny (1,32 mln zł). Przedmiotem inwestycji jest nowy pawilon, w całości przeznaczony do realizacji świadczeń z zakresu onkologii oraz przebudowa budynków technicznych dla potrzeb modernizacji instalacji elektrycznych, cieplnych i gazów medycznych szpitala. W ramach nowego obiektu powstanie kompleks 84-łóżkowy dedykowany pacjentom leczonym stacjonarnie, stanowiska do chemioterapii dziennej, Pracownia Cytostatyków, Przychodnia Onkologiczna, Zakład Radioterapii, Zakład Medycyny Nuklearnej, Pracownia TK i MR oraz Mammografii.
Kolejny projekt dotyczyć będzie modernizacji oddziału ortopedyczno-urazowego oraz adaptacji pomieszczeń na potrzeby pododdziału neurochirurgii wraz z zakupem wyposażenia (7,3 mln zł). Z kolei 6,2 mln zł szpital przeznaczy na poprawę jakości świadczeń opieki zdrowotnej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 

Na 2018 r. zaplanowano także ponad 5,1 mln zł na budowę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim.

Kultura
Wsparcie trafi także do Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie gdzie realizowany będzie projekt dotyczący budowy parku kulturowo-historycznego. Na ten cel placówka otrzyma z budżetu województwa ponad 3,1 mln zł . Instytucja otrzyma także 130 tys. zł na zakup samochodu osobowego typu bus.

(INFO/FOT. UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone