Zamknij

Gdzie tanio kupić korony duńskie, szwedzkie i norweskie? Budżetowy wyjazd do Skandynawii

08:31, 23.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:32, 23.08.2022

Skandynawia kusi wspaniałymi krajobrazami i bliskością natury, ale niestety mniej zachęcający do wyjazdu tam jest kurs korony duńskiej, norweskiej czy szwedzkiej oraz ceny na miejscu. Choć wszystkie te monety są tańsze od złotówki, biorąc pod uwagę wartość jednostki, to ceny w sklepach mogą przerazić wielu budżetowych turystów. Na szczęście jest sposób, by złotówki wymienić na korony szwedzkie i inne po atrakcyjnej cenie, aby zaoszczędzić na tym wyjeździe większą kwotę.

Ile koron duńskich zabrać na weekend w Danii?

Jeden DKK kosztuje 0,64 zł, a ceny na miejscu trudno uznać za atrakcyjne. Szacuje się, że przeciętne produkty spożywcze są tam około 2,5 razy droższe niż w Polsce. Do tanich nie należą również noclegi w hotelach, których jest tam stosunkowo niewiele. Za jedną noc w tańszym miejscu czasem zapłacić trzeba nawet ponad 600 koron duńskich, czyli ponad 380 zł. Trudno jednoznacznie ustalić, ile może kosztować weekendowy wyjazd do Danii, wiele bowiem zależy od Twojego stylu podróżowania oraz wydatków.

Przeciętna, 3-dniowa i budżetowa wycieczka do tego kraju, kosztować Cię może od 700 do 1500 zł (1100-2350 koron duńskich). Wiele zaoszczędzisz na tanich lotach oraz korzystaniu z transportu publicznego, zamiast wynajmowania samochodu czy jeżdżenia taksówkami. Dodatkowe środki zaoszczędzić możesz, kupując korony duńskie w Walutomacie. Wejdź na stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/dkk-pln/ i poczekaj na ofertę, która będzie dla Ciebie opłacalna. Dzięki temu może udać Ci się zdobyć jak najwięcej DKK za stosunkowo niewielką cenę w PLN.

Gdzie tanio kupić korony szwedzkie i ile wydasz w tym kraju przez weekend?

Bardzo podobnie wygląda kwestia wyjazdu do Szwecji. Ceny są tam podobne do duńskich, choć w stolicy może być jeszcze drożej. Za sam tani hostel na 3 dni dla jednej osoby zapłacisz około 1000 koron szwedzkich, czyli blisko 450-500 zł. Do tego dolicz jeszcze 3 obiady w niedrogich restauracjach po około 150 SEK (67 zł), koszt śniadań i kolacji, a także inne atrakcje i wejścia do najpopularniejszych muzeów czy atrakcji. Średnio 3 dni w Sztokholmie kosztować Cię mogą około 1000-1500 zł w wersji bardzo budżetowej. W tym przypadku sporo zaoszczędzisz, wybierając nocleg na obrzeżach Sztokholmu, dojeżdżając do najsłynniejszych miejsc autobusami.

Kurs SEK obecnie wynosi 0,45 zł, a obcą walutę kupić możesz zarówno w kantorach online, jak i na Walutomacie: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/sek-pln/. To portal do wymiany walut, w którym użytkownicy sami mogą zamieszczać ogłoszenia z takimi stawkami, jakie im wydają się odpowiednie. To sprawia, że bardzo często korony szwedzkie da się tam kupić o wiele taniej niż np. za pośrednictwem serwisów walutowych oferowanych przez banki.

Ceny w Skandynawii nie są niskie. Gdzie tanio kupić korony norweskie?

Norwegia jest nieco droższa od pozostałych krajów skandynawskich. Średnio przez 3 dni urlopu tam wydasz około 3000-4000 koron norweskich, czyli około 1500-1800 zł. W najlepszej cenie i przez Internet kupić je możesz tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/nok-pln/. Szczególnie drogie w tym kraju są wizyty w restauracjach. Nawet w wersji budżetowej, odwiedzając średniej jakości lokale, koszt obiadu dla jednej osoby to około 80-100 zł. Aby zaoszczędzić trochę NOK, wybieraj miejsca poza centrum miast. Na obrzeżach szukaj też hoteli, które w Norwegii są ok. 2 razy droższe niż w Polsce. Jedna noc w hostelu to często wydatek rzędu 400 zł za osobę.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%